Як перефарбувати меблі з ДСП.

Меблі з деревинно-стружкової плити з часом втрачає свій первинний вигляд. Оновити її або просто поміняти інтер'єр можна за допомогою звичайного перефарбування. Тільки робити це потрібно з урахуванням особливостей даного матеріалу.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - будівельний фен;
  • - шпатель;
  • - шпаклівка по дереву;
  • - наждачний папір;
  • - фарба;
  • - пензлик, валик або краскопульт;
  • - лак на водній основі.
Інструкція
1
Деревостружкові плити (ДСП) виготовляються з стружок хвойних і листяних порід дерев шляхом змішування їх з синтетичними смолами і пресування гарячим методом. Меблі з такої сировини менше схильна до впливу вологості і володіє хорошими звуко- і теплоізоляційними властивостями. Однак екологічність і міцність ДСП набагато нижче натурального дерева.
2
Перед тим як приступити до фарбування, повністю розберіть меблі на окремі складові елементи. Отвинтите дверцята і видаліть всю фурнітуру. Кожну частину потрібно буде фарбувати окремо.
3
Зніміть старе покриття. Це один з найважчих етапів, особливо якщо меблі була лакована, що зустрічається досить часто, так як лак найкраще охороняє виріб від зайвого механічного впливу при транспортуванні, зберіганні і використанні. Зняти його можна за допомогою фена, що дме дуже гарячим повітрям, і шпателя. Найкраще для цього використовувати будівельний фен, так як температура звичайного занадто маленька. Розплавте покриття по частинах і зчистіть з нього лак.
4
Зашкурьте і зашпатлюйте поверхню меблів. Після зняття лаку поверхня стає нерівною. Щоб підготувати її до фарбування, пройдіться по ній середньої наждачним папером. Потім нанесіть рівний шар шпаклівки для дерева, а після її висихання ще раз ретельно зашкурьте поверхню. Вона повинна стати максимально гладкою, інакше всі проблемні місця видаватимуться під фарбою і псувати зовнішній вигляд виробу.
5
Нанесіть фарбу. Для фарбування ДСП можна використовувати алкіду і акрилову фарбу. Наносити її найкраще спеціальним фарбопультом, але якщо його немає, можна використовувати звичайний валик або пензлик. Головне - робити всю акуратно, без розлучень і патьоків. Якщо на поверхні залишилися похибки, зашкурьте їх дрібним наждачним папером, а потім нанесіть ще один шар фарби.
6
Покрийте меблі лаком на водній основі - це захистить її поверхню від пошкоджень і не дозволить фарбі швидко розтріскатися. Лак необхідно нанести в 2-3 шари, акуратно зашкурівая кожен шар, крім останнього. Після цього дайте виробу висохнути і зберіть його.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mtaAzgHpMtM