Як перестати витрачати гроші.

Занадто легковажне ставлення до витрати грошей призводить часом до сумних наслідків. Якщо похід по магазинах і бутіках обертається для вас купою непотрібних покупок і втратою більшої частини зарплати, варто серйозно задуматися над оптимізацією своїх витрат.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - листок паперу;
  • - комп'ютер;
  • - програма для ведення бюджету.
Інструкція
1
Багато речей купуються тільки під впливом думки оточуючих. Людина підсвідомо прагне мати мобільний телефон або телевізор, не поступається за ціною тим, які придбали його друзі та знайомі. Перед тим як бігти в магазин за черговою технічною новинкою, подумайте, наскільки вона вам необхідна.
2
Ще більш інтенсивно на свідомість споживача впливає реклама. Яскраві вивіски, численні листівки, оголошення про супер-вигідних акції і знижки - ось лише невеликий перелік хитрощів, що примушують вас купувати речі, які потім роками припадають пилом у шафі. Перш ніж вирушити на сезонний розпродаж, накидайте список дійсно потрібних покупок. Він вбереже вас від придбання маси непотрібних дрібниць.
3
Намагайтеся розплачуватися готівкою. Кредитні пластикові карти розв'язують споживачеві руки і створюють ілюзію того, що його фінансові можливості безмежні. В результаті картковий рахунок швидко порожніє, а кредит необхідно повертати з чималими відсотками.
4
Влаштовуйте своєрідні розвантажувальні дні, вільні від покупок. Візьміть будинку незначну суму грошей, необхідних для проїзду, обіду, і утримайтеся від походів в магазин. Однак не слід компенсувати відсутність покупок в один день нестримним шопінгом в інший час. При будь-яких обставин намагайтеся тримати себе в межах розумного і купувати тільки те, що дійсно вам необхідно. Якщо існують магазини і сайти, в яких ви обов'язково купите те, про що згодом пошкодуєте, просто перестаньте їх відвідувати.
5
Контролюйте поточні, місячні і щорічні витрати. Відмінним засобом, який допоможе вам ефективно планувати бюджет, є спеціальні комп'ютерні програми. Просто внесіть в необхідні поля суми доходів і витрат, а в кінці тижня і місяця проведіть ретельний аналіз скоєних покупок. Таким чином, ви вчасно відстежите «порожні» витрати і зможете поступово від них відмовитися.