Як відредагувати сервер.

Сервер - це найважливіша ланка в локальній мережі. Саме через нього користувачі всіх комп'ютерів в мережі отримують доступ до інтернету, через нього ж ведеться і управління робочими місцями. Також сервер може використовуватися як вмістилище для великої кількості інформації і створення копій систем, на випадок непередбачених обставин. Для настройки сервера потрібно мати деякі пізнання в мережевих технологіях.
Інструкція
1
Оберіть вже готовий або зберіть комп'ютер, який ви плануєте зробити сервером. Подбайте про відповідність його системних і технічних характеристик виставленим вимогам. Комп'ютер для сервера неодмінно повинен бути потужним, щоб швидко міг обробляти величезні потоки даних, які передаються між локальною мережею і інтернетом. Зрозуміло, жорсткий диск комп'ютера повинен бути містким, якщо ви будете використовувати сервер як сховище для фільмів, музики і тому подібного.
2
Збираючи комп'ютер для сервера, також подбайте про те, щоб у ньому була встановлена мережева карта з 2-мя роз'ємами або 2 звичайні мережеві карти. Так, перший роз'єм буде використаний для з'єднання з глобальною мережею, а другий - для під'єднання до мережного концентратора мережі локальної. Також вам потрібен мережевий кабель UTP-5, кілька конекторів для обтиску кабелю і пристрій для обтиску. Через брак такого, в крайньому випадку, можна скористатися плоскою викруткою.
3
Запустіть комп'ютер, що ви зібрали або купили цілком для сервера. Далі потрібно зайти в «Центр управління мережами і загальним доступом», потім відкрити віконце «Зміна параметрів адаптерів». Клікніть по підключенню до інтернету правою кнопкою миші і виберіть зі списку рядок «Властивості».
4
Виберіть вкладку «Доступ» після чого виберіть пункт, що дозволяє іншим користувачам локальної мережі використовувати підключення до інтернету з цього комп'ютера. Потім закрийте віконце і зайдіть в настройки мережевого адаптера, який відповідає за з'єднання з концентратором.
5
Клацніть по пункту "Протокол інтернету TCP/IPv4», потім по кнопці "Властивості". Далі вам потрібно відзначити пункт під назвою «Використовувати наступний IP-адреса» і призначити серверу адресу і маску підмережі. Наприклад, можна поставити IP 192.168.0.1, а маску підмережі залишити стандартною, тобто 255.255.25.0. Налаштування збережіть, вікно закрийте.
6
Увімкніть комп'ютери, що входять в локальну мережу, відкрийте властивості підключення. Далі переходите до налаштувань протоколу інтернету. Кожному комп'ютеру локальної мережі необхідно привласнити свою IP-адресу. Найкраще нумерувати по порядку. Так, якщо сервер має IP 192.168.0.1, перший комп'ютер в мережі буде відповідно 192.168.0.2, потім 192.168.0.3 і так далі. Маска підмережі для кожного ПК в мережі буде однакова - 255.255.255.0. Розібравшись з мережевими настройками на кожному комп'ютері, залишається зберегти зміни.