Як обробити стелю.

Лежати на дивані і дивитися в стеля вже не так приємно, як раніше? Значить, пора щось змінювати. В оформленні стелі, зрозуміло. Щоб обійтися своїми силами, можна вибрати найпростіші способи обробки - пофарбувати, побілити або покрити стельової плиткою.
Вам знадобиться
  • Шпаклівка, грунтовка, крейда, синька, респіратор, захисні окуляри, фарба, валик, кисть, плитка для стелі, клей
Інструкція
1
Побілка. Перш за все потрібно очистити стеля від старої побілки - ретельно вимити поверхню мильною водою. Від того, наскільки добре буде виконаний цей етап роботи, залежатиме результат ремонту в цілому.
2
Якщо на стелі є нерівності і тріщини, обробіть їх шпаклівкою. Після висихання можна підрівняти шар шпаклівки шкуркою. Потім покрийте стеля ґрунтовкою. Після повного її висихання можна починати побілку.
3
Для цього традиційно використовують крейду, розведений водою. Для міцності зчеплення та запобігання обсипання іноді додають клей, а для кипельно-білого відтінку - трохи синьки.
4
Наносити суміш найзручніше розпилювачем. Його можна орендувати у бригади малярів. Якщо такої можливості немає, використовуйте звичайний валик. Кожні 15-20 хвилин рідину необхідно перемішувати, щоб колір на стелі не вийшов нерівномірним. Нанесіть побілку в 2-3 шари, перед нанесенням нового шару попередній повинен підсохнути. Всі роботи проводите в респіраторі і захисних окулярах, т.к. потрапляння складу в організм шкідливо для здоров'я.
5
Сучасніший (і в той же час витратний) спосіб обробки стелі - його фарбування. Вимоги до підготовки поверхні тут такі ж. Правда, видалити стару фарбу зі стелі буде набагато складніше. Якщо вона ще міцно тримається, можна просто вимити стеля і обробити ґрунтовкою, яка «блокує» старе покриття. Якщо не впевнені в тому, що стеля абсолютно рівний, вибирайте матову фарбу, яка краще приховає можливі дефекти. Наносите її валиком з середнім ворсом (4-8 мм), починаючи з кута навпроти дверей. Покривайте стеля фарбою зигзагоподібними рухами, в два шари з перервою для висихання першого з них. Біля стін працювати буде зручніше пензлем шириною 5-7 см.
6
І, нарешті, самий «незапорошену» варіант - стельова плитка. Випускається різних кольорів, фактур і фасонів, вам залишається тільки визначитися з вибором. Після всіх підготовчих процесів розділіть стеля на 4 рівних частини - проведіть олівцем лінії, що розділяють стеля строго навпіл горизонтально і вертикально. Нанесіть на першу плитку (по периметру і, при бажанні, по діагоналях) спеціальний клей точками на відстані 3-5 см один від одного. Прикладіть плитку в центр, де перетинаються дві проведені лінії. Трохи притисніть і потримайте плитку, щоб клей схопився. Наступну приклеюйте навпроти першої, симетрично по відношенню до лінії. Якщо доведеться відрізати плитку біля стін, використовуйте для цього канцелярський ніж.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xWOAcs-fg18