Як потрібно продавати квартири.

Найчастіше продаж і покупка квартир здійснюється через посередників - ріелторські фірми, послуги яких досить дороги. Щоб заощадити, громадянам треба продавати квартири самостійно. Але це буде доцільно лише в деяких випадках.
Інструкція
1
Коли ви продаєте квартиру не для того, щоб тут же купити собі нову, а просто тому, що знадобилися гроші, є сенс зайнятися її продажем самому. Це буде доцільно і в тому випадку, коли ви їдете на постійне місце проживання в інше місто або купуєте квартиру на первинному ринку в новобудові безпосередньо у замовника.
2
Оцініть свою квартиру. Перегляньте ціни на нерухомість, відкиньте крайні їх значення. Якщо ціни на ринку нерухомості падають, встановіть вартість ближче до нижніх значень, якщо ростуть - ближче до верхніх. В тому випадку, коли у вас є час, вартість можна збільшити, коли ви поспішаєте продати - зменшити. Вибирайте покупців, що вже мають на руках гроші, а не тих, кому ще потрібно буде продати власну квартиру або оформити кредит.
3
Приведіть у порядок всі документи, в тому числі правовстановлюючі та технічні, щоб відразу їх пред'являти покупцям. Оновіть технічний паспорт в БТІ, якщо термін його виготовлення перевищує 5 років, Узаконьте всі проведені перепланування. Зареєструйте документи на нерухомість у Федеральній реєстраційній службі, навіть ті, які за законом можна не реєструвати. Це викличе довіру покупців, багато з яких з побоюванням ставляться до угод, вчиненим без ріелторів. Випишіть з продаваної квартири всіх, хто в ній зареєстрований.
4
Проведіть рекламну компанію: розмістіть оголошення на рекламних щитах, в ЗМІ та інтернеті. Періодично оновлюйте його. Можна помістити оголошення про продаж квартири прямо на стеклах її вікон, якщо вони виходять на багатолюдні вулиці.
5
Продумайте питання про оформлення угоди і те, яким чином здійснюватиметься передача грошей, оформлення завдатку. Добре, якщо у вас є знайомий юрист, який працює з нерухомістю, проконсультуйтеся у нього з цих питань.