Як має новонароджений додавати у вазі. Як залучити дитину до читання що йому подарувати.

Один з важливих ознак нормального розвитку дитини - це регулярна прибавка в вазі відповідно до норм. Щоб батькам було зручніше стежити за розвитком своєї дитини, лікарі-педіатри створили довідкові матеріали з інформацією про норми ваги для дітей в різні періоди розвитку.
Інструкція
1
Поставтеся спокійно до того, що дитина протягом трьох-п'яти днів після народження може втрачати вагу. Його маса може скоротитися на п'ять-десять відсотків. Тобто для дитини вагою в 4 кг нормальним буде схуднути на 200 г протягом перших днів життя.
2
Регулярно зважуйте дитини. У перший рік життя бажано робити це щотижня. Згідно з розрахунками лікарів, в нормі дитина повинна демонструвати прибавку 600 г в перший місяць життя, 800 г у другій-третій. До шостого місяця нормою буде 600-700 г, а до дванадцятого місяцю прибавка скоротиться до 400-350 м В результаті до року середній дитина повинна важити близько десяти кілограмів. Однак, ці норми даються з приблизних розрахунків. Дитина, що народилася з недостатньою вагою - менше трьох кілограмів - може набирати його швидше, ніж однолітки. З іншого боку, великі діти вагою більше 4 кг можуть також показувати прибавку у вазі, відмінну від норми.
3
Уточніть середні норми збільшення у вазі для своєї дитини. Для цього виміряйте його зростання, а потім розділіть вага в грамах на зріст у сантиметрах. Якщо отриманий коефіцієнт знаходиться в межах 60-70, то у дитини нормальне статура для свого віку. Батькові не слід турбуватися, навіть якщо прибавка в вазі в конкретному місяці була більше чи менше норми. При відхиленні коефіцієнта від заданих показників зверніться до педіатра. Він зможе допомогти вам при необхідності скорегувати раціон дитини або дати поради по годівлі грудьми.
4
набирання ваги розраховуються не тільки по місяцях, а й по тижнях. Щотижня дитина повинна додавати у середньому не менше 100 г. Якщо протягом семи днів, виключаючи перші дні після народження, вага дитини не змінюється або зменшується, це повинно вас насторожити. Порадьтеся з лікарем, можливо, дитина страждає від нестачі материнського молока або в його раціон пора вводити прикорм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZqWJ3Pplwss
Цифри, які показують ваги при щомісячному зважуванні дитини, не просто показник того, чи вистачає маляті харчування. По тому, як поправляється груднічок, медики судять про розвиток організму в цілому, про наявність чи відсутність захворювань.
Інструкція
1
Після того як малюк з'явився на світ, він починає худнути. Причина цього - родовий стрес, процес адаптації до життя поза материнської утроби, а також вихід великої кількості первородного калу - меконію. Триває цей процес кілька днів. За цей час немовля втрачає 8-10% від свого початкового ваги. Вас зможуть виписати з пологового тільки після того, як почнеться позитивна динаміка - тобто цифри на вагах поповзуть вгору.
2
Спочатку прибавка ваги новонародженого оцінюється не через місяць, а протягом першого тижня. В середньому він повинен додати близько 150 грамів. Пам'ятайте, зважувати дитини бажано на одних і тих же вагах, в один і той же час доби. За перший місяць нормою вважається «погладшати» на 600 грамів.
3
За другий і третій місяць малюк повинен набрати ще по 600-800 грамів. Далі норму можна розрахувати за формулою: норма = прибавка в попередньому місяці мінус 50. Наприклад, якщо в 3 місяці дитина додав 800 грамів, значить, в 4 він набере 800-50 = 750 грамів.
4
Пам'ятайте, що набирати вагу немовля може нерівномірно. Приміром, за один місяць дитина видужає на 450 грамів, а за наступний - на 1 кілограм. У підсумку, двомісячна норма буде дотримана.
5
Приблизно з піврічного віку дитина почне додавати у середньому по 300-400 грамів на місяць. Коли йому виповниться рік, вага малюка повинен бути приблизно 10-12 кілограмів.
6
Якщо набір ваги йде не такими інтенсивними темпами, як годиться, визначити причину цього зможе тільки лікар. Поправлятися недостатньо або не поправлятися зовсім малюк може через різних захворювань. Наприклад, через шлунково-кишкових проблем - дисбактеріозу, лактозною недостатності або непереносимості білка злакових. При цьому у дитини порушується стілець - стає рідким, пінистим, з неперетравлені шматочками їжі, з'являються болі в животі. Якщо ж з шлунком все гаразд, можна припустити порушення обміну речовин.
7
Проте найчастіше погана прибавка у вазі обумовлена тим, що малюкові не вистачає маминого молока або суміші. Якщо ви хочете дізнатися, скільки немовля висмоктав - зважте його до і після годування. Різницю порівняйте з розробленими медиками нормативами споживання.