Як не заразити малюка.

Людина, навіть з міцним здоров'ям, може заразитися і захворіти, особливо, в холодний період року, коли різко зростає число вірусоносіїв. Здавалося б, нічого страшного: неприємно, звичайно, але ж все хворіють, треба лише полікуватися, і через якийсь час все буде в порядку. Але от проблема: в будинку знаходиться маленька дитина і треба зробити все можливе, щоб він не заразився.
Інструкція
1
Якщо дозволяють житлові умови, хвора людина повинен бути ізольований від дитини. В ідеалі, якщо він перебуватиме у своїй кімнаті аж до одужання, чи не контактуючи з малюком. На жаль, в більшості випадків це просто нереально, особливо, якщо захворіла мама дитини. Тому візьміть за суворе правило: хворий член сім'ї повинен перед тим, як зайти в приміщення з дитиною, надіти медичну маску.
2
Обов'язково простерилизуйте весь посуд, якою користується дитина. Його постільну і натільну білизну, а також одяг регулярно періть і пропрасовуйте праскою.
3
Щодня проводьте вологе прибирання в приміщенні, де знаходиться малюк. Регулярно провітрюйте кімнату (наприклад, під час прогулянок).
4
Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, він отримує з материнським молоком антитіла, що захищають його від інфекції. Зрозуміло, 100% -ї гарантії це не дає, тому в якості засобу профілактики можна закопувати йому в носик кілька крапель грудного молока. Це додатково захистить його носоглотку, адже зараження в більшості випадків відбувається повітряно-крапельним шляхом через органи дихання.
5
Хороший і ефективний спосіб захисту дитини: поставте біля його ліжечка ємності з нарізаними часточками часнику та цибулі. Зрозуміло, запах буде досить сильним і неприємним, але доведеться потерпіти, адже фітонциди, якими дуже багаті цибулю і часник, згубно діють на хвороботворні мікроорганізми. Не забувайте тільки раз в 5-6 годин міняти вміст ємностей, оскільки концентрація фітонцидів в повітрі швидко знижується.
6
За погодженням з лікарем можете використовувати й інші заходи профілактики. Наприклад, змащувати носик дитини оксоліновою маззю або закопувати інтерферон.
7
Виносячи малюка на прогулянку, одягайте його по погоді. Намагайтеся не переохолоджувати, але й не кутати занадто тепло. І те, і інше шкідливо для його здоров'я.
8
Постарайтеся звести до мінімуму всі сторонні контакти, візити. Адже будь-який відвідувач в період епідемії грипу чи ГРВІ - потенційна загроза для вашого малюка. У будь-якому випадку навіть якщо це буде ваш близький родич або хороший знайомий, попросіть його надіти медичну маску. Вихована людина все зрозуміє правильно і не образиться.