Як обробляти відео. Як обробити відео с.

Процес обробки відео нерідко здається новачкам чимось складним і недоступним, але насправді кожен з вас здатний вивчити основи обробки та монтажу відео на прикладі простої програми Virtual Dub. Зазвичай в руках у користувача після зйомок якоїсь події чи записи ігрового процесу на комп'ютері залишається відео нестислого формату, а значить - вкрай великої ваги. В Virtual Dub можна легко перекодувати відео і стиснути його до меншого розміру із збереженням якості.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть Virtual Dub. Також встановіть кодек XviD.
2
Відкрийте програму і в меню File виберіть розділ Open video file. Вкажіть шлях до вашого відео і відкрийте його. Якщо ваше відео записано з цільним шматком, а розбите на кілька фрагментів, поставте галочку в нижній частині вікна програми на рядку «Automatically load linked segments».
3
Відкрийте перший файл з вашого списку, а решта довантаження в лінію автоматично. Перегляньте відео у вікні попереднього - можливо, вам захочеться видалити непотрібні фрагменти або підрізати початок і кінцівку.
4
Знайдіть за допомогою курсору і ползунка на тайм-лайні кадр, з якого починається непотрібний фрагмент, і натисніть на панелі інструментів кнопку Home. Потім знайдіть кадр, яким закінчується непотрібний фрагмент, і натисніть кнопку End. Фрагмент виділиться, і ви можете його видалити, натиснувши клавішу Delete.
5
Якщо вам потрібно зробити звук відеозапису більш якісним, зайдіть в меню File і натисніть на пункт Save WAV. Цією дією ви збережете звукову доріжку з відеозапису у форматі wav, і далі можете редагувати і покращувати її в будь-якому аудіо-редакторі (наприклад, Sound Forge).
6
Виправлену звукову доріжку завантажте назад у Virtual Dub, натиснувши в меню Audio на пункт Audio from other file. Поставте галочку на рядку Direct stream copy і замініть оригінальну звукову доріжку виправленої.
7
Тепер встановіть галочку на пункті Full Processing Mode і зайдіть в розділ Video. Відкрийте меню Compression. Зі списку кодеків вибирайте XviD MPEG-4 і натисніть кнопку Configure. Встановіть бітрейт від 3000 до 5000 kbps, потім натисніть ОК і зачекайте закінчення кодування.
8
Натисніть File> Save as AVI, щоб зберегти відео в стислому форматі.
Зверніть увагу
Щоб перекодувати відео в інший формат, змінити розмір, якість і т.д. допоможе будь конвертер відео наприклад (Color7video - дуже зручний, простий в обігу і функціональний конвертер відео).
Корисна порада
Професійні відеоредактори не обмежуються можливостями найпростішого відеомонтажу (видалення зайвих кадрів, об'єднання кліпів і пр.). Наприклад, програма VirtualDub - вона дозволяє детально обробляти відео файли, і підходить користувачам, які добре знайомі з поняттям програми для редагування відео, тим з них, хто хоче поліпшити наявну картинку відеофайлу.
Популярний графічний редактор Adobe Photoshop дозволяє творити чудеса з зображеннями - робити фотомонтаж і колажі, покращувати загальний вигляд фото або до невпізнання змінювати зовнішність зображеної людини. Але цим можливості програми не обмежуються. Використовуючи стандартні інструменти, Photoshop можна цілком успішно обробляти і редагувати відеофайли.
Інструкція
1
Перетворіть відео в будь-якому конвертере в формат .mov або .avi - формати, які зможе розпізнати Photoshop. Завантажте Photoshop. Після натисніть у верхньому меню File («Файл»)? Import («Імпортувати»)? Video Frames to Layers («Кадри відео в шари»). Натисніть Ок і Continue у вікнах, які з'являться.
2
Дочекайтеся імпортування відео в шари в Photoshop. Крім цього, ви можете відкрити потрібний відеофайл іншим способом: File? Open («Відкрити»). Після цього відкрийте вкладку верхнього меню Window і поставте галочки біля Animation («Анімація») і Layers («Шари»). Виберіть кадр, який ви хочете редагувати, перемістивши на нього повзунок в панелі Animation або вибравши його в палітрі шарів.
3
Клацніть по вкладці Image («Зображення») і розкрийте групу Adjustments («Корекція»). Вибирайте параметри контекстного меню, щоб відредагувати насиченість (Saturation), колірної тон (Hue), яскравість (Lightness), у тому числі яскравість тих чи інших квітів (Selective Color), додати градієнт (Gradient Map). Регулюйте повзунками параметри, зберігаючи результат натисканням на «Ок».
4
Зменшіть шум. У вкладці Filter («Фільтр») виберіть групу Noise («Шум») і клацніть по Reduce Noise («Зменшити шум»). Відрегулюйте бегунками зменшення шуму, переглядаючи те, яким стане зображення відео, зліва в віконці.
5
Обробіть відео за допомогою плагінів Topaz Clean або Imagenomic Portraiture, файли .exe яких і ключі активації можна знайти в інтернеті. В Photoshop відкрийте вкладку Filter і в кінці списку відображатиметься плагін. Натисніть на нього, щоб відкрити окреме вікно обробки. Регулюйте повзунками наведені параметри, щоб домогтися найкращого результату. Натисніть «Ок» у правому нижньому куті.
6
Збережіть результат за допомогою File? Export («Експортувати»)? Render Video («Рендер відео»). Назвіть файл та в пункті File Options («Параметри файлу») виберіть QuickTime Export (щоб на виході мати відео) або Image Sequence (щоб отримати послідовність зображень).
Зверніть увагу
Для обробки відео за допомогою Photoshop вибирайте маленькі ролики. Відео, кількість кадрів в яких перевищує 500, будуть обрізані до 500.