Як почати малювати красиво. вчимося малювати олівцем для початківців поетапно натюрморт.

Творчі особистості часто хочуть опанувати багатьма вміннями, які висловили б їх почуття. Музиканти починають малювати, а художники пишуть гарні вірші. Вчитися ніколи не пізно, і дорослі батьки можуть почати займатися разом зі своїми дітьми, було б бажання.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівці;
  • - ластик;
  • - різні предмети для створення композиції.
Інструкція
1
Вам потрібно вибрати час для щоденних занять, щоб дійсно навчитися малювати красиво. Ще вам знадобляться довідкові керівництва і уроки або досвідчений наставник-художник. Не сподівайтеся на свої талант і геніальність, без тренувань і занять складно оволодіти майстерністю малювання.
2
Багато класичні підручники по малюнку пропонують вам в якості моделі брати гіпсові фігури, черепа і капітелі. Але практично ніхто не має цих предметів вдома, а змальовувати ілюстрації зі сторінок книги - сенсу мало. У цьому випадку вам потрібно малювати натюрморти. Ці уроки розвинуть ваші навички: твердість руки, окомір, конструктивне мислення, інтуїцію і смак.
3
Задайте план для кожного заняття, щоб бачити підсумки уроку. Обов'язково вирішуйте конкретне завдання, дійте від простого до складного. Для початку візьміть лінійний натюрморт, який виконується без тонів, одними штрихами. Малюйте предмети складної чудернацької форми, намагайтеся зробити вірний контур, не відволікаючись на світлотінь.
4
Поставте кілька предметів, щоб вони закривали частково деталі один одного. Домагайтеся красивого загального контуру. Це буде вашим першим уроком.
5
Спробуйте зробити дуже цікавий і декоративний конструктивний малюнок. Для цього уявіть, що всі предмети зроблені з гнучкою мідного дроту, що ви бачите їх наскрізь. Додумувати деталі, які закриті передніми предметами, адже «дротяні» штучки прозорі.
6
Вчіться бачити красу в простих і буденних речах - в кухонній посуді, овочах і фруктах, книгах, випадкових предметах. Збирайте цікаві оригінальні композиції. Відпрацьовуйте штрихування і побудова малюнка.
7
Поступово включайте в свої натюрморти більш складні для малювання речі - драпірування, фіранки, зім'яте рушник. Зображайте предмети, що мають різну фактуру: глиняні миски і горщики, дерев'яні дошки і рами, металеві столові прилади, скляний посуд.
8
Пограйте з простором. Розташуйте предмети на різній глибині. Крупний глиняний глечик засуньте вглиб, поруч з ним покладіть кілька різних фруктів. Трохи ближче поставте інший посуд і якісь ще предмети, які ви вважаєте потрібними для малюнка. Те, що знаходиться на передньому плані, зображайте чіткими і контрастними, ті ж, що стоять далі, будуть виглядати «димчастими».
9
Дуже цікаво і загадково виглядає в малюнку дзеркало. Можна поставити його на задньому плані і в його відображенні зобразити розпливчасті предмети натюрморту. Тут важливо пам'ятати, що «зеркаліть» досить складно, адже у відображенні далекі предмети будуть більш яскравими, так як стоять ближче до дзеркальної поверхні.
10
Переборюйте терни, щоб потрапити до зірок. Крок за кроком, урок за уроком ви будете здобувати навички і відточувати свою майстерність. Малюнки будуть все краще гармонійніше і, звичайно ж, гарніше.