Як не соромитися на роботі.

Практика показує, що у людей, які постійно бентежаться і живуть з почуттям страху і незручності, в житті мало що складається. У тому числі і на роботі. Неможливо зробити вдалу кар'єру і стати процвітаючим людиною, не поборовши в собі зрадницьке почуття сором'язливості.
Інструкція
1
Знайдіть причину цієї особливості в своїй поведінці. Як правило, сором'язливі люди не впевнені в собі, вони постійно повторюють: «я не зможу», «у мене не вийде», «я не впораюся», «я не вмію», «я не знаю» і т. Д. Таким чином, людина сама себе програмує на невдачу. Він вважає себе гірше оточуючих, через що дуже залежимо від чужої думки. Проте дослідження показують, що часто у сором'язливих людей здатності бувають набагато вище і краще, ніж у інших. Тому, починайте боротися з невпевненістю в собі.
2
Знайдіть в собі точку опори. Нехай це буде ваш доглянутий зовнішній вигляд, червоний диплом, мила усмішка, відмінне знання іноземної мови. Хоч щось, у чому ви абсолютно впевнені і що точно не викликає у вас сорому. Намагайтеся не думати про те, що ви потрапите в якусь дурну ситуацію. Як відомо, думки матеріальні. До того ж, такий настрій вас тільки паралізує. Щоб бути впевненіше в собі, завжди будьте в хорошій формі. Акуратний, доглянутий зовнішній вигляд додасть вам відчуття захищеності і комфорту.
3
Проводьте більше часу з колективом і не замикайтеся в собі. Спочатку вам доведеться робити над собою щоденні титанічні зусилля. Адже вам, «сірої мишки», звичніше відсиджуватися десь у куточку. Придумайте свою оригінальну «фішку» або візьміть на себе невелику суспільну функцію в колективі. Організуйте свій «гурток за інтересами». Наприклад, діліться щотижня новим оригінальним кулінарним рецептом, робіть огляди нових вистав і фільмів, замовляйте ланч на всіх, якщо до вас цим ніхто не займався. Загалом, станьте цікавим, незамінною людиною в колективі, авторитетом в якійсь справі. Це додасть вам впевненості та поваги в очах колег.
4
В колективі не давайте себе в образу. Інакше ви так і залишитеся тим милим і нешкідливим чоловічком, яким можна зневажати і з яким не обов'язково рахуватися. Не думайте, що ваші колеги краще вас у всьому. Навчіться відстоювати свою думку, говорити «ні», коли на вас навалюють чужу роботу.
5
Звертайте на себе увагу начальства. Самі пропонуйте свою кандидатуру для виконання цікавого проекту. Пам'ятайте, що тільки практична діяльність, в якій ви будете вдосконалюватися, і отриманий безцінний досвід зможуть додати вам впевненість в собі і позбавити від соромливості.
6
Перестаньте залежати від думки оточуючих. Пам'ятайте, що воно не має до вас відносини і жодним чином не впливає на ваше життя. Якщо зрозуміти це самостійно вам складно, зверніться до психолога. Крім того, існує багато спеціальних тренінгів особистісного росту, де людей вчать справлятися з багатьма проблемами і домагатися успіху в житті. Відвідайте один з таких тренінгів.
7
Читайте біографії людей, які домоглися успіху в житті за допомогою власних зусиль. Така інформація вселить у вас упевненість і допоможе позбутися від сором'язливості, зробити успішну кар'єру, удосконалювати себе як особистість.