Як облагородити арку. Як зробити арку в квартирі в дверному отворі.

Дверні прорізи в приватних будинках і квартирах часто виконані у вигляді нудних і одноманітних прямокутних конструкцій. Тому багато людей, яким хочеться зробити своє житло більш сучасним, міняють таку звичну форму на арочне. Деякі звертаються в будівельні фірми за допомогою, інші ж намагаються самостійно облагородити дверні прорізи свого будинку.
Вам знадобиться
  • - олівець
  • - лінійка
  • - гіпсокартон
  • - цвях і рейка для виготовлення циркуля
  • - горизонтальні і вертикальні напрямні
  • - арочні куточки
  • - саморізи
  • - лобзик
Інструкція
1
Почніть облагороджування дверного отвору з розрахунку розмірів своєї майбутньої арки. Над дверима відзначте висоту арки і додайте до неї ще 5 сантиметрів. Таким чином буде отримана висота майбутнього арочного прорізу.
2
Оберіть вихідні матеріали для виготовлення арки. Ними можуть бути такі матеріали, як дерево, гіпсокартон або пінополістирол. Найбільш універсальним і надійним будівельним матеріалом, широко використовується при проведенні внутрішніх оздоблювальних робіт, вважається гіпсокартон.
3
Тепер приступайте до безпосереднього виготовлення арки. Для цього прикріпіть до дверного отвору напрямні, які повинні будуть тримати арку. Виміряйте відстань від нижньої сторони горизонтальної направляючої до стелі і ширину прорізу.
4
Перенесіть отримані дані на лист гіпсокартону. Половину ширини отвору візьміть за радіус арки. За допомогою циркуля, який являє собою дерев'яну рейку, у якої на одному кінці знаходиться цвях, окресліть окружність арки. Отриману арку виріжте лобзиком з листа гіпсокартону. Виготовте ще одну таку ж арку за тим же принципом.
5
Встановіть за допомогою саморізів на вертикальні, а також горизонтальні напрямні арочні заготовки з обох сторін отвору. Виготовте укоси. Для цього прикріпіть по окружності до внутрішньої сторони гіпсокартону направляючий профіль. Повторіть ті ж дії з іншого боку арки. Слідкуйте за тим, щоб по окружності напрямні збіглися.
6
Візьміть невеликий відрізок профілю, який потрібно вставляти у встановлені направляючі, і з його допомогою з'єднайте половинки своєї арки.
7
Гарненько зашпаклюйте і акуратно пофарбуйте вийшла арку. За допомогою спеціальних аркових куточків обробіть кути укосу, які призначені для захисту від різних пошкоджень вашої нової арки.