Як почати працювати юристом. Як працювати з юристами.

Незважаючи на велику кількість випускників юридичних факультетів, як і раніше зберігається дефіцит кваліфікованих юристів. Тому якщо ви хочете присвятити цій професії своє життя, у вас є широкі кар'єрні можливості.
Інструкція
1
Отримайте диплом юриста. Для цього виберіть один з численних вузів, що здійснюють підготовку за цією спеціальністю. Врахуйте, що дипломи державних університетів найчастіше більш затребувані у роботодавців, до того ж у вас з'являється можливість отримати освіту за рахунок бюджету.
2
Вирішіть, на якій галузі права ви хочете спеціалізуватися і чим конкретно займатися. Бажано вибрати спеціалізацію ще під час навчання у вузі. З дипломом юриста ви можете стати адвокатом, нотаріусом, суддею, а також працівником правоохоронних органів. Вибір залежить насамперед від вашого бажання і схильності певного виду діяльності.
3
Щоб стати адвокатом, влаштуйтеся на роботу в яку-небудь юридичну фірму і опрацювати там не менше двох років. Також зараховується стаж роботи в органах внутрішніх справ. Після цього ви отримаєте можливість скласти кваліфікаційні іспити. Для цього зверніться до колегії адвокатів у вашому місті, взявши з собою паспорт, диплом про вищу юридичну освіту, витяг з трудової книжки про роботу за спеціальністю, а також документ про присвоєння індивідуального податкового органу (ІПН). Підготуйтеся до іспиту за списком питань, затверджених адвокатської палатою. При успішній здачі іспиту ви отримаєте можливість офіційно виконувати адвокатські функції, в тому числі бути захисником у суді. Після цього ви зможете працювати самостійно або ж вступити в одну з адвокатських колегій.
4
Для отримання статусу нотаріуса влаштуйтеся працювати в якості помічника в нотаріальну контору. Ви повинні пропрацювати там не менше року. Після цього ви зможете скласти кваліфікаційний іспит, що включає в себе теорію і практику нотаріату. Так ви зможете отримати ліцензію, з якою ви можете відкрити свій нотаріальний кабінет або ж стати державним нотаріусом.