Як відкрутити гвинт.

Часто в процесі експлуатації різьбових кріпильних виробів з'ясовується неприємна річ - вони не відкручуються. Причиною тому може бути іржа, порушення температурного режиму, що призвело до злипання, зрив різьби і т.п.
Вам знадобиться
  • - металева щітка;
  • - аерозоль WD 40, гас, скипидар, очисник іржі або гальмівна рідина;
  • - викрутка шліцьова або хрестова;
  • - ударна викрутка;
  • - молоток;
  • - напилок або надфіль;
  • - дриль з набором свердел, мітчик;
  • - специнструмент Alden 4507P;
  • - захисні окуляри, рукавички.
Інструкція
1
Не намагайтеся відкрутити іржавий гвинт з потайною головкою або болт без попередніх операцій. Так ви можете просто зірвати різьбу, а з таким наміром, як викрутити гвинт або як відкрутити болт, не впоратися. Металевою щіткою очистіть деталі нарізного сполучення від іржі. Далі обробіть їх аерозолем WD 40, скипидаром, гасом, очищувачем іржі або гальмівною рідиною.
2
Можна для кращого впливу цих речовин рясно змочити ними ганчірочку і залишити її на кріпильних виробах хвилин на 5-10. Якщо не добилися результату, знову нанесіть добре проникаючу змазку WD 40 на різьбове з'єднання. Потім легко відкрутіть проблемний гвинт з потайною головкою або інший елемент нарізного сполучення.
3
Намагайтеся при відкручування неслухняного гвинта з потайною головкою або болта як би розгойдувати їх з боку в бік. При цьому мастилі буде легше проникнути вглиб нарізного сполучення. Отже, ваша спроба виконати таке завдання, як викрутити гвинт або як відкрутити болт, буде успішно вирішена.
4
Якщо гвинт з потайною головкою сильно прикипів, скористайтеся відповідною шліцьовій або хрестової викруткою і намагайтеся вивернути його, акуратно б'ючи по рукоятці викрутки молотком. Можна використовувати ударну викрутку. Вставте її в шліц і сильно вдарте молотком по капелюшку викрутки. Механізм викрутки спрацює і проверне гвинт. Правда, ця викрутка коштує недешево.
5
Спробуйте прогріти вперте різьбове з'єднання, скориставшись паяльником, окропом і пр. При високій температурі руйнуються окалина та іржа, що перешкоджають відгвинчуванні кріпильних виробів. Тільки намагатися відкрутити деталі нарізного сполучення треба негайно, інакше вони пожолобляться, що ускладнить подальший процес відгвинчування.
6
Якщо деталі нарізного сполучення прийшли в непридатність в результаті зовнішнього агресивного впливу або були спочатку неякісними, спробуйте витягти їх таким чином. Приварите який-небудь важіль або гайку до виступаючих частин гвинта, болта або шпильки і спробуйте відкрутити їх одним з перерахованих вище способів.
7
Висвердлите дуже обережно, не пошкоджуючи різьбу, зіпсовані деталі. Спочатку зробіть напилком або надфілем запив для більш точного керненія. Далі свердлом меншого розміру просвердлите отвір. Мітчиком наріжте нове різьблення, вставте болт і вийміть залишки кріпильного виробу.
8
Полегшите своє життя, використовуючи спеціальний інструмент Alden 4507P, який призначений для вирішення таких проблем, як викрутити гвинт, шпильку, шуруп або як відкрутити болт. Цей набір складається з 4-х екстракторів різного розміру - це двосторонні біти зі свердлом і конічним мітчиком в протилежних кінцях. Вставте в дриль обраний екстрактор, просвердлите глухе отвір.
9
Далі використовуйте іншу частину екстрактора - мітчик. Для викручування гвинта з правою різьбою встановіть лівосторонній обертання дриля. На малих обертах поглиблюйте мітчик-ввертиш в отвір. Ліва різьблення мітчика створить зусилля, що сприяє відкручування зірваного болта.
Зверніть увагу
Захистіть свої очі від дрібної стружки спеціальними окулярами, відкриті ділянки тіла прикрийте одягом.
Корисна порада
Щоб уникнути труднощів з відгвинчуванням кріпильних виробів у вузлах, що працюють при високих температурах, змащуйте їх графітової мастилом. Солідол і масла при таких умовах можуть просто закоксовавшіеся.