Як відрізнити золото від латуні. Як визначити золото або латунь.

Сьогодні підробка ювелірних виробів - явище досить поширене. Для підпільних виробників фальшиве золото перетворилося у вигідний бізнес. Часто замість дорогоцінного металу продається латунь, сплав міді і цинку. Деякі латунні вироби надзвичайно важко відрізнити від золотих. Спробуйте визначити підробку самостійно, в складних випадках звертайтеся до досвідченого ювеліра.
Вам знадобиться
  • - золотий виріб для порівняння;
  • - лупа;
  • - лист скла;
  • - ляпісний олівець або спеціальний реактив;
  • - ваги;
  • - вода;
  • - професійна експертиза.
Інструкція
1
Огляньте ювелірний виріб, який ви збираєтеся купити. Добротне прикраса відомих виробників відрізняється ідеальною обробкою: блискучою поверхнею з лицьової та зворотньої сторін; відсутністю задирок і тріщин; чіткими малюнками; абсолютно нерухомими вставками. Якщо перед вами - погано вироблена прикраса, шанси купити підробку дуже великі.
2
Чи не довіряйте першому враженню від огляду дорогого предмета, особливо якщо він продається в маловідомому магазині-одноденки або на ринку. Вважається, що латунь тьмяніше золота. Однак суміш міді та цинку прекрасно піддається поліровці, може імітувати блиск дорогоцінного металу. Деякі складні підробки на вигляд нічим не відрізняються від золотого сплаву 585 проби.
3
Підробку низької якості буде легше визначити. Вас має насторожити підозрілий відтінок виробу. Червонуватий колір надає мідь (цинку в латуні менше 20%); блідо-жовтий - збільшена частка цинку (від 20-36%). «Золоте» колечко може виявитися з так званої «жовтої міді», або томпака - дешевого сорту латуні.
4
Вивчіть ціни на золото в поточний період. Вражаючі знижки на ювелірні вироби також можуть бути ознакою фальшивки.
5
Знайдіть золоте кільце, в якості якого ви не сумніваєтеся. З його допомогою буде легше визначити підроблене латунне прикраса такого ж розміру. У золота і латуні - різна щільність (19,3 г/см3 і 8,2 - 8,85 г/см3 відповідно). Дорогоцінний виріб повинен бути важче фальшивого. Однак для подібної експертизи вам можуть знадобитися точні ваги, наприклад, аптечні або ювелірні.
6
Киньте на лист скла золоте і умовно золоте кільця. Якщо ви володієте хорошим музичним слухом, то повинні почути характерний кришталевий передзвін - його видасть благородний метал. Звуки при падінні двох прикрас повинні бути схожі.
7
Візьміть лупу і уважно розгляньте Державне пробірне клеймо на ювелірному виробі - знак майстра або фірми (именник) і номер проби (кількість золота в сплаві). На російських виробах ви можете побачити номера 375, 500, 583, 585, 750, 958. На імпортних - каратні проби і маркування GOLD (золото) або Gold-feld, Goldmult (сплав з позолотою). Наявність проби, чек і ліцензія продавця на торгівлю золотом обов'язково повинні супроводжувати дорогу покупку. У великому ювелірному магазині всі прикраси мають ярлики з інформацією про виробника, а також артикул, номері проби, масою вироби і ціною.
8
Якщо на золоті немає проби, це говорить про підробку. Однак латунне виріб може мати фальшиве клеймо. Порівняйте його з офіційно прийнятими позначеннями. Вас має насторожити криво встановлений номер і розпливлися цифри - на золотих прикрасах це рідкість.
9
Змочіть ювелірний виріб водою і протріть аптечним ляпісним олівцем. Мідь, що входить до складу латуні, від цього потемніє. Золотий сплав 583-585-х проб не змінить кольору, так як цей інертний матеріал не вступає у взаємодію з більшістю кислот. Можна дістати в спеціалізованому магазині для ювелірів професійні реактиви і перевірити справжність золота з їх допомогою.
10
Всі перераховані народні способи відрізнити золото від латуні не дадуть вам 100% -ної гарантії, якщо сама підробка була виготовлена з ювелірною скрупульозністю. Остаточний вердикт може винести тільки державна чи приватна експертиза в спеціалізованій установі, такому як пробірна палата або ювелірна майстерня з хорошою репутацією.