Як намалювати обличчя чоловіка. Як намалювати обличчя людини.

Важко знайти людину, яка ще дитиною не пробував себе в ролі портретиста. Процес малювання стає набагато легше, якщо є послідовність дій. Щоб намалювати чоловіче обличчя, вам потрібно буде відобразити в малюнку властиві йому риси.
Вам знадобиться
  • - аркуш білого паперу;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - гуаш або акварель ;
  • - пензлик для малювання.
Інструкція
1
Візьміть олівець і лінійку і проведіть на аркуші паперу дві перпендикулярні лінії. Намалюйте прямокутник, який буде обмежувати особа. Точка перетину двох допоміжних ліній, намальованих на початку, повинна знаходитися в середині цього прямокутника.
2
дугових лініями намалюйте обриси особи. Краще цю роботу проводити по частинах. У вас на папері вже є прямокутник, розбитий на чотири частини допоміжними лініями. Спочатку намалюйте обриси верхньої половини обличчя в двох верхніх частинах прямокутника. Після цього намалюйте більш подовжену нижню половину обличчя. Слідкуйте, щоб обличчя було симетричним відносно вертикальної лінії.
3
Від перетину кордону особи і горизонтальної допоміжної лінії почніть малювати вухо. В цілому воно розташовується трохи нижче середини особи. Таким же чином намалюйте друге вухо.
4
Намалюйте очі. Вони повинні розташовуватися на горизонтальній лінії, тобто в середині особи. Відстань між очима в ідеалі повинно бути таким же, як і довжина очі. Знову ж, не забувайте про симетрії, одне око має бути дзеркальним відображенням іншого. Намалюйте повіки, невеликі і ледве помітні вії, зіницю. Проведіть за допомогою лінійки лінію брів. У чоловіків вона зазвичай знаходиться трохи нижче, ніж у жінок. Намалюйте прямі густі брови.
5
Прямий лінією відзначте лінію трохи вище нижнього краю вуха. Намалюйте ніс, орієнтуючись на цю обмежувальну лінію. Крила носа повинні бути такими ж, як відстань між очима.
6
Між кінчиком носа і підборіддям накресліть посередині лінію рота. Намалюйте губи, зображуючи легку посмішку. За допомогою тіней можна зобразити ямочки на кінцях губ. Додайте тіні до решти частин особи - біля носа, області очей, підборіддя. Відзначте лінію росту волосся і намалюйте чоловікові зачіску. Закінчите малюнок, прибравши всі допоміжні лінії.
Відтворюючи різні фактури і експлуатуючи колірні ефекти і контрасти, можна передавати численні відтінки настрою. Зображене за допомогою олійної пастелі, будь-яка особа в різних випадках може виражати радість, задумливість, подив. Наш "драматичний" портрет пронизаний сумом.
Вам знадобиться
  • Лист рожевого паперу для пастелі, масляна пастель.
Інструкція
1
Намітьте контури і основні тіні. Темно-зеленою пастеллю намітьте контури голови, а потім заштрихуйте ті основні тіні. Поглибте лежачу на лобі натурщика тінь, завдавши поверх зеленої фарби шар паленої умбри, тією ж фарбою позначте вушні раковини і ніздрі. Сіро-блакитний пастеллю затіните ділянку за вухом.
2
Пом'якшіть тон. Зобразіть тіні на щоці, навколо ока та на переніссі накладеним один на одного мазками паленої Сієни і темно-зеленою пастелі. Тон навколо ока та в складці щоки зробіть більш м'яким, розтерши фарбу пальцем. Підсильте тінь навколо вуха, а в глибині вушної раковини додайте трохи червоного кадмію.
3
Займіться темними тонами. Тіні біля носа і рота натурщика позначте темно-зеленою пастеллю. Нанесіть шарами темно-зелену фарбу і палену сиену на затінений ділянку під підборіддям. Окрасьте подушку темно-зеленою пастеллю, а потім бічний стороною пастельній палички додайте мазки сіро-блакитного кольору.
4
Намалюйте риси особи . Намалюйте рот паленої Сієною і злегка розітріть фарбу. Фрагмент вуха чоловіки уточніть за допомогою невеликої кількості червоного кадмію. Навколо очі додайте темний тон, змішавши палену сиену і сіро-блакитну пастель. Поглибте тон під підборіддям і на щоці за допомогою паленої умбри і сепії, змішавши ці фарби пальцями.
5
Позначте рот. Використовуючи сепію, більш чітко виділіть ніздрі і позначте лінію рота. Поглибте і розітріть тінь в куточку рота. На верхню губу нанесіть тілесно-рожеву пастель.
6
Продовжіть працювати з особою. Експлуатуючи той же прийом, опрацюйте з темним фоном і складкою на сорочці, попередньо закрасивши ці ділянки сепією. Щоб додати об'єм нижньої частини особи , скористайтесь "сумішшю" паленої Сієни, надавши носі натурщика м'які теплі тони. Для того щоб особа "ожило", підкресліть світлові відблиски в очах: зніміть трохи пастельній фарби із зовнішнього краю ока.
7
Пропрацюйте деталі. Позначте жовтої пастеллю світлові відблиски на лобі і навколо очей, потім тілесно-рожевою пастеллю освітлити щоку, вухо і область під нижньою губою. Внутрішню частину вушної раковини і ніздрю виділіть невеликою кількістю червоного кадмію, після чого за допомогою мастихіна подкорректируйте ці деталі. Декількома штрихами підкресліть вухо і підборіддя, а потім пом'якшите тон, розтерши фарби. У тій же техніці зобразите волосся, вималювати потім окремі пасма. Для забарвлення пуловера використовуйте жовту охру, додавши зверху штрихи сіро-блакитний фарби; для майки візьміть прусську синьку.
8
Закончите роботу над картиною. Відтінятимете сіро-блакитний пастеллю подушку біля шиї натурщика. Додайте на полувер невелика кількість чорної фарби і розітріть її. Дрібними штрихами сепії уточніть складки на шиї. Тією ж фарбою поглибте тінь на лобі натурщика.
Зверніть увагу
Варіювання різних технічних прийомів дозволило художнику створити цілий ряд незвичайних фактур і колірних ефектів.