Як очистити стелю від клею. Як прибрати клей від стельової плитки.

При зміні стельової плитки поверхня повинна бути ретельно очищена. Плитковий клей неможливо просто змити, його доводиться видаляти за допомогою спеціальних інструментів або підручних засобів, що займає досить багато часу і забирає велику кількість сил.
Вам знадобиться
 • - шліфувальна машинка;
 • - стамеска;
 • - шпатель;
 • - болгарка;
 • - наждачний папір;
 • - драбина;
 • - респіратор;
 • - окуляри;
 • - рукавички;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка.
Інструкція
1
Для видалення клею зі стелі скористайтеся шліфувальною машинкою з наждачним папером або болгаркою, закріпивши спеціальний диск. Робота ця досить пильна, тому відкрийте всі вікна і двері, надіньте респіратор, окуляри, рукавички.
2
Щоб пилу було менше, змочіть всю поверхню стелі чистою водою. Клей неможливо просочити відразу, тому рясно змочуйте його кілька разів. Спеціальні інструменти дозволяють впоратися з очищенням поверхні досить швидко. Якщо стельова плитка була приклеєна на цементну плиту, проводити додаткову шпаклівку немає ніякої необхідності. Якщо ж ви плануєте провести іншу обробку, а не наклеювати нову плитку, вирівняйте поверхню за допомогою спеціальної грунтовки, дайте їй час повністю просохнути і приступайте до подальшої обробки.
3
Без спеціальних приладів використовуйте підручні засоби: стамеску, металеву щітку, залізний шпатель. Видаляти клей на стелі дуже складно не тільки тому, що він досить міцно тримається, але і з тієї причини, що просто незручно. Якщо ви прикріпіть до залізного шпателю довгу ручку, вам не доведеться постійно переставляти драбину, щоб дістатися до чергової площі стелі. Практично весь шар клею ви очистите, перебуваючи на підлозі, не використовуючи драбину.
4
Шпателем ви не зможете очистити важкодоступні місця, тому скористайтеся стамескою. За допомогою стамески і сходи-драбини ви зможете повністю видалити залишки клею, очищаючи стелю шматочок за шматочком, після чого можна проводити подальшу обробку.
5
Нерівність більше 2 мм зашпатлюйте, якщо ж перепади на стелі після видалення клею не перевищують 2 мм, досить просто заґрунтувати поверхню на 2-3 шари, дати час просохнути грунтовці протягом 48 годин і приступати до наступній обробці.
Перш ніж почати обробку стелі в процесі ремонту квартири, його необхідно підготувати. Підготовка поверхні обов'язкова в будь-якому випадку, незалежно від того, чи будете ви фарбувати стелю, білити, обклеювати шпалерами або кріпити на нього нову плитку. Дуже великі незручності виникають, якщо на стелі є сліди старого клею від колишньої плитки або шпалер. Для того щоб впоратися із залишками клею, доведеться попрацювати.
Вам знадобиться
 • - шпатель;
 • - щітка;
 • - губка;
 • - ємність (відро);
 • - гаряча вода;
 • - наждачний папір;
 • - драбина.
Інструкція
1
Якщо на стелі наклеєні старі шпалери, зніміть їх і видаліть сліди клею. Намочіть шпалери кілька разів гарячою водою і відокремте від стелі металевим скребком або шпателем. Якщо шпалери погано намокають, подрежьте їх, щоб вода легше проникала в матеріал. Використовуйте для виконання робіт сходи-драбину, забезпечивши її гачком їх сталевого дроту, на який зручно буде підвішувати ємність з водою.
2
Якщо старі шпалери не піддаються видаленню з першого разу, додайте у воду спеціальний склад для видалення шпалер, який можна придбати в будівельних магазинах. Намочені шпалери залиште на деякий час (приблизно на півгодини), а потім знову змочіть водою. Для змочування старих шпалер добре підходить щітка або губка великих розмірів.
3
Видаливши старі шпалери і їх залишки, поверхню стелі промийте водою, використовуючи широку кисть. Пензлем намочіть близько 2-3 кв.м. поверхні і залиште на кілька хвилин, щоб стеля ввібрав вологу. Потім широким шпателем очистіть поверхню від слідів побілки і старого клею. У деяких особливо складних випадках для зняття слідів фарби і клею доцільно використовувати спеціальну дротяну щітку з металевим ворсом.
4
Тепер размойте поверхню пензлем, добре змоченою у воді, щоб звільнити стелю від нашарувань, дрібних частинок і пилу. Замість пензля ви можете використовувати губку великих розмірів, прив'язану до довгій палиці. Враховуйте при цьому, що стара клейова фарба змивається водою, а ось дисперсійні фарбу необхідно зскрібати.
5
Вимийте очищену поверхню стелі з милом, висушіть і обробіть наждачним папером.
6
При виконанні кожного етапу робіт уникайте поспіху. Не старайтесь видалити старий клей за один раз, розділіть стеля на дільниці і методично обробляйте їх один за іншим.