Як перевозити багаж в літаку.

До перевезення багажу в літаку висувають особливі вимоги. З ними слід ознайомитися заздалегідь, щоб не витрачати час і нерви в аеропорту на дозвіл виниклої спірної ситуації. Ці вимоги можуть здатися надмірно суворими, навіть безглуздими, але вони спрямовані на запобігання потенційної небезпеки для літака, екіпажу і пасажирів, тому їх слід дотримуватися.
Інструкція
1
Весь ваш багаж - і той, який ви хочете здати для перевезення в багажному відсіку літака, і той, який збираєтеся взяти з собою в салон, ви зобов'язані пред'явити для контролю. Пам'ятайте, що при виявленні предметів, заборонених до провезення на літаку, їх в кращому випадку конфіскують, а в гіршому - вас притягнуть до адміністративної або навіть до кримінальної відповідальності. Твердження, що ви не знали або що це взагалі не ваші речі, навряд чи вам допоможуть.
2
Тому візьміть за суворе правило: не перевозите нічого недозволеного (вибухонебезпечні та легкозаймисті речовини, зброю і боєприпаси, наркотичні засоби тощо), не залишайте свої речі в аеропорту без нагляду, не приймайте для передачі іншим особам ніяких предметів, пакетів, посилок.
3
Якщо у вас є з собою необхідні, але заборонені до провезення в салоні літака предмети (кишеньковий ніж, ножиці, манікюрні пилочки, рідини ємністю більше 50 мл і т.п.), покладіть їх у валізу або сумку, призначену для перевезення в багажному відсіку літака. Інакше їх все одно відберуть при вході в зону безпеки.
4
Можете взяти з собою воду або який-небудь інший напій, але постарайтеся вжити його перед входом в зону безпеки. Можна випити його прямо на вході, перед постом контролю, і викинути в спеціальну урну.
5
Документи, що засвідчують особу, туристичні ваучери, готівкові гроші, банківські картки, необхідні ліки і т.п. візьміть з собою в салон літака.
6
Скільки багажу можна провезти на борту літака? У світі існують дві системи норм: за кількістю місць і за вагою. В Росії діє вагова система, тобто кожен пасажир першого класу має право провезти безкоштовно 40 кг багажу, пасажир бізнес-класу - 30 кг, а пасажир економ-класу - 20 кг. Це загальна вага і того багажу, який полетить у відсіку, і того, який пасажир візьме в салон. Додатковий вагу необхідно оплатити в аеропорту перед посадкою в літак.
7
Розмір багажу, призначеного для перевезення в багажному відсіку, за сумою трьох вимірів не повинен перевищувати 203 см для пасажирів першого і бізнес-класу, 158 см для пасажира економ-класу. Розмір одного місця багажу, призначеного для перевезення в салоні, за сумою трьох вимірів не повинен перевищувати 115 см незалежно від класу пасажира.