Як підвищити еластичність м'язів. Як прибрати розтяжки на ногах.

Гарна розтяжка, гнучкість суглобів і еластичність сухожиль і м'язів забезпечують правильне формування мускулатури. Чим вище зазначені параметри, тим менше ймовірність травмування під час тренувань.
Інструкція
1
Для підтягування м'язового корсету, поліпшення рельєфу необхідно освоювати вправи, які працюють на підвищення гнучкості і розтяжки. Одне без іншого не дуже ефективно і навіть небезпечно. Чим більше амплітуда, за якою може рухатися суглоб, тим вище гнучкість, то еластичнішою м'язи і сухожилля.
2
Для розвитку гнучкості потрібно виконувати рухи з повною амплітудою, задіюючи кожен суглоб. У деяких видах спорту передбачено активний розвиток деяких зон тіла, при цьому інші починають відставати. Наприклад, у гімнастів дуже гнучкий хребет, а у тенісистів - плечовий суглоб. Непрофесійному спортсмену бажано працювати над усіма групами м'язів. З часом добре розтяжні еластичні зв'язки стануть відмінними помічниками в освоєнні найважчих вправ, що дозволить розвиватися в спорті далі.
3
Розтяжка м'язів необхідна для повноцінного розвитку гнучкості суглобів. Вона ж збільшує еластичність мускулатури. При дозованому розтягуванні м'язові волокна збільшуються в довжину. Тренуватися треба обережно, поступово збільшуючи навантаження. Тут важливо усвідомлено контролювати розтягнення, тільки в цьому випадку тренування приведуть до формування умовних рефлексів, які забезпечуватимуться поліпшенням передачі нервових імпульсів. Як результат - всі клітини м'язів стануть краще забезпечуватися киснем через поліпшення кровотоку. Отже, одне з правил правильної розтяжки - це повільне усвідомлене виконання вправ.
4
Початківці спортсмени повинні будувати свої тренування на вправах зі статичної розтяжкою. В момент виконання сету потрібно затримуватися в тій позі, яка забезпечує максимальну довжину опрацьовує м'язи. Виконувати такі вправи не складно. Повільно розтягніть м'яз, зафіксуйте своє положення протягом хвилини, а потім поверніться у вихідне положення. Ймовірність травми при такій роботі мінімальна.
5
Підготовлені спортсмени можуть працювати за методикою «балістична розтяжка» - це виконання потужних, дуже швидких і різких рухів. В результаті м'язи рефлекторно скорочуються за дуже короткий проміжок часу. До таких вправ можна віднести швидке дотик шкарпеток при нахилі. Без попереднього розігріву та професійної підготовки спортсмен гарантовано отримає травму суглоба і м'язи, яка перед скороченням була сильно розтягнута.
6
Вправи на збільшення еластичності м'язів треба проводити не до, а після тренування, оскільки розтяжка тимчасово послаблює м'язи, вся ефективність подальших вправ буде також знижена.
Зверніть увагу
Сигналом до того, що ви перестаралися, буде хворобливість. Розтягуючи м'язи, зупиняйтеся при відчутті легкого напруги. Якщо ж ви відчуваєте біль, знижуйте амплітуду рухів і інтенсивність тренування.
Корисна порада
Якщо в розвитку гнучкості заважає жирова тканина, відклавши в деяких зонах тіла, необхідно знизити масу тіла, не використовувати хім. препарати для нарощування маси, не менш важливо і приділяти час заняттям на тренажерах.