Як відучити кішку дерти шпалери. Як відучити кота дряпати стіни.

Відучити кішку дерти шпалери досить важко, адже це їх вроджене поведінку. Процес царапанья носить як механічний характер (чистка кігтів), так і соціальний (залишаючи секрет залоз, які розташовані між кігтями, кішка демонструє свою впевненість). Щоб кішка не псувала ваші шпалери, ви можете виконати наступні дії.
Інструкція
1
На перший час ви можете закрити місце точки кігтів спеціальним матеріалом, який не сподобатися кішці. Наприклад, сітка, фольга, плівка або клеюча стрічка, яка буде чіплятися до пазурам.
2
Також ви можете зробити так, щоб місце викликало відразу у кішки. Для цього поприскать стіни якої-небудь цитрусової рідиною, адже відомо, що запах цитрусових занадто різкий для чуйного нюху кішок.
3
Можна використовувати метод покарання. Даний метод полягає в тому, щоб налякати кішку в той момент, коли вона починає дряпати шпалери. Ви можете голосно грюкнути в долоні або окропити її з водяного пістолета.
4
Існує спеціальне пристосування, яке використовуватиметься кішкою для точки кігтів. Когтеточку необхідно поставити поруч з улюбленим кішкою місцем для дряпання. Якщо кішка одного разу точила кігті в когтеточке, то пристосування можна поступово переносити у зручний для вас место.Іногда кішка може не зацікавитися даними пристосуванням. Тоді необхідно натерти когтеточку сушеним коренем валеріани або м'ятою.
5
На сучасному ринку товарів ви можете знайти спеціальні пристрої, які допомагають боротися з поганими звичками кішки. Наприклад, існує спрей «Анти-кіт», що складається з датчика руху, балончика з нешкідливої рідиною і насадки для розпилення. При наближенні кішки до пристрою, спочатку буде відтворюватися гучний звук, а потім в сторону тварини буде розпорошуватися рідина.