Як пересадити монстеру. Як правильно поливати монстеру після пересадки.

Монстера, як і будь-яке інше рослина, що живе в умовах «домашньої неволі» потребує регулярного догляду та пересадці. Чим молодші рослина, тим швидше воно займає весь простір горщика і йому стає тісно, а значить приходить пора його пересаджувати.
Інструкція
1
Залежно від віку, монстеру висаджують через різні проміжки часу. Рослина до 3 років пересаджують 1 раз на рік навесні. Молоді 3-4 річні пагони пересаджують 1 раз в 2 роки, більш старші повністю пересаджують лише раз в 5-6 років. Але при цьому раз на рік незалежно від віку, у монстери знімають верхній шар грунту і підсипають нову, чисту.
2
Перед пересадкою, монстеру слід пролити. Не варто брати для монстери відразу великий горщик. Збільшуйте діаметр судини поступово. Отже, насипте на дно горщика шар дренажу з битої кахлю, каменів, крупнозернистого морського піску, вставте в центр опору для монстери з бамбука або палки, обернувши мохом-сфагнумом, який фіксується на ціпку линвою. Огортання мохом допоможе підтримувати нормальну вологість в горщику, а також стимулюватиме розвиток повітряних коренів.
3
Потім ближче до середини ставлять монстеру , витягнуту з старого горщика вперевалку. Земляну суміш для пересадки монстери готують з 2 частин перегною, 1 частини дерну, 1 частини торфу і 1 частини піску. Цією сумішшю присипають коріння монстери, фіксуючи в горщику і трохи утрамбовують і досипають землю до верху. Не забувайте рослина полити.
4
Після пересадки монстера деякий час знаходиться в стресовому стані, тому не дивуйтеся, якщо якийсь час вона буде пригнічена. Протягом 1 тижня її більше не поливають.
5
Якщо ви хочете розмножити монстеру , то для розсади використовуйте верхні і середні живці мінімум з 1 очком. Їх можна укоренити в субстраті, що складається з чистого крупного піску або суміші торфу і піску в однаковому співвідношенні. Через 30 днів укорінену монстеру можна пересаджувати во «дорослий» горщик.