Як перезапустити сервер.

Необхідність в перезавантаженні сервера виникає як при його зависанні, так і після деяких видів операцій по оновленню програмного забезпечення. Перезавантажити віддалену машину можна як локально, так і дистанційно.
Інструкція
1
Найбільш зручно використовувати для дистанційної перезавантаження сервера протокол VNC. Для цього встановіть на локальний комп'ютер клієнтську частину безкоштовної версії програми RealVNC, а на сервер - серверну частину тієї ж програми. Якщо на сервері встановлений Linux, обов'язково наявність на ньому графічної підсистеми X.org або XFree86. Запустивши клієнт, введіть в нього ім'я кореневого користувача (в Linux - root, а в Windows - Адміністратор), його пароль, а також IP-адреса сервера. Після підключення ви зможете перезавантажити машину через графічний інтерфейс, так само, як якщо б ви в цей час перебували поруч з нею. Не забудьте вибрати в меню пункт, відповідний перезавантаженні, а не виключенню, оскільки включити сервер дистанційно ви не зможете.
2
Значно менша смуга пропускання каналу потрібна в тому випадку, якщо доступ до сервера здійснюється за протоколом SSH. Він є текстовим, але відрізняється від більш поширеного протоколу Telnet тим, що в ньому здійснюється шифрування даних, істотно утрудняє перехоплення пароля. До сервера на Linux підключитися через SSH можна навіть за відсутності графічної підсистеми. Клієнти SSH існують не тільки для комп'ютерів, але і для мобільних телефонів на платформах Android, Symbian, iOS і Windows Phone 7. Підключившись до сервера, введіть команду shutdown -r now або reboot (в Linux) або tsshutdn 0/reboot/delay: 0 (в Windows).
3
Якщо сервер завис і не реагує на команди, що подаються віддалено, перезавантажити його можна тільки локально. Спочатку спробуйте скористатися способами перезавантаження, які є штатними для встановленої на ньому ОС. Якщо це не допомогло, натисніть на його корпусі кнопку Reset. Потім дочекайтеся автоматичної перевірки файлової системи на дисках і відновлення роботи машини. Переконайтеся, що всі сайти, розміщені на ній, доступні і функціонують правильно.
4
Сервер може зависнути і вночі, коли в приміщенні нікого немає, і тому локальна перезавантаження неможлива. Тому при бажанні підключіть до нього прилад для апаратної перезаргузкі. Він може бути автоматичним (тоді він називається сторожовим таймером) або дистанційним. У першому випадку на сервері запускається програма, що працює постійно і яка змінює стан одного з портів з періодичністю в одну секунду. Якщо стан порту перестало змінюватися, це розцінюється як зависання, і імітується натискання на кнопку Reset. У другому випадку імітація натискання на цю кнопку відбувається при надходженні SMS-повідомлення (зміст якого знає тільки адміністратор) на вбудований в прилад радиомодем.
Зверніть увагу
Встановіть складний пароль кореневого користувача. Чи не Перезапускайте сервер без необхідності.