Як одягатися для бігових лиж.

Збираючись на лижну прогулянку, ретельно продумайте свій костюм. Він повинен бути красивим, зручним і, що особливо важливо, зберігати тепло, не допускаючи перегріву. Не економте на екіпіровці - зручні та якісні речі виручать вас в мороз і прослужать не один сезон.
Вам знадобиться
  • - термобілизна;
  • - термоноски;
  • - светр;
  • - комбінезон;
  • - спортивні рукавички або рукавиці;
  • - шапочка;
  • - бафф.
Інструкція
1
Найголовніше правило для всіх, захоплених зимовими видами спорту - пошаровий принцип одягу. Три шару речей покликані забезпечити нормальну терморегуляцію, зігріти і захистити від морозу і вітру.
2
Перший шар, найбільш близький до тіла - сучасне термобілизна. Воно набагато практичніше бавовни - волокна тканини вбирають піт і моментально висихають, чи не охолоджуючи шкіру і не заподіюючи зайвих незручностей. Виберіть фуфайку з круглим вирізом під горло і довгими рукавами і доповніть її довгими рейтузами. Існують моделі для чоловіків і жінок - їх відрізняють розміри і деякі анатомічні нюанси. Не купуйте занадто тісна білизна - воно може перешкоджати нормальному кровообігу.
3
Для виходу на лижах в дуже морозну або вітряну погоду доповніть екіпіровку ще одним шаром. Надіньте теплу термофутболкою і укорочені штани-тайтси. Поверх можна натягнути тонкий вовняний светр. Не вибирайте занадто об'ємні моделі - в них буде незручно рухатися. Завершіть наряд продуваються комбінезоном або комбінацією з утеплених штанів і куртки.
4
Не забудьте про ступні. Кращий варіант - довгі термоноски, що захищають щиколотку і частина гомілки. Якщо однієї пари недостатньо, надіньте дві. Слідкуйте, щоб шкарпетки не здавлювали ступні, інакше ваші ноги швидко замерзнуть.
5
Підбираючи шапочку, зверніть увагу на моделі, що закриває вуха. Якщо підходящої шапки не знайшлося, доповніть наявну теплою пов'язкою або навушниками. Подбайте і про особу. Для захисту горла, підборіддя і потилиці існують спеціальні пристосування - баффи. Зазвичай їх носять сноубордисти, а й для бігових лижників бафф стане чудовим захистом.
6
Останній, але дуже важливий аксесуар - рукавички. Звичайні рукавички для бігових лиж можуть здатися вам занадто тонкими. Відмінний вихід - надіти відразу дві пари або підібрати спеціальні подвійні моделі, що допускають регулювання кількості шарів. Якщо у вас мерзнуть руки, купите двошарові спортивні рукавиці або рукавички для гірських лиж.