Як вставити документ на сайт. Як зробити посилання на файловий документ на своєму сайті.

На сайтах доводиться розміщувати не лише сторінки формату HTML, але й документи у форматах DOC, DOCX, RTF, ODT і т.п. При їх приміщенні на сервер доцільно враховувати, що ПЗ, необхідне для перегляду файлів цих форматів, є не у всіх.
Інструкція
1
Перетворіть документ у формат HTML. Для цього відкрийте його в тому ж редакторі, в якому ви його створювали (або в іншому редакторові, здатному працювати з файлами того ж формату), а потім в меню «Файл» виберіть пункт "Зберегти як». У списку форматів виберіть HTML, а коли буде запропоновано вказати кодування, виберіть Unicode. Результатом стане HTML-файл і набір графічних файлів (залежно від редактора, в тій же або окремій папці). Помістіть всі файли на сервер (якщо зображення будуть в окремій папці - разом з нею). Після цього буде достатньо помістити на одну зі сторінок сайту посилання на цей HTML-файл.
2
Можна також вчинити так. Помістіть файл в будь-яку папку виділеного вам простору на сервері. Перейдіть на сайт Google Wireless Translator (посилання на нього наведена нижче). Помістіть адресу документа в полі «Введіть URL», а потім натисніть розташовану під цим полем кнопку «Пуск». Після перетворення документа помістіть ту посилання, яка з'явиться в адресному рядку браузера, в потрібне місце сторінки на сайті.
3
Використання описаних вище способів призводить до сильного зміни форматування документа. Майже вільні від цього недоліку онлайн-служби, здійснюють перетворення файлу не в текст, а в набір зображень. Перейдіть на сайт «Документи Google - засоби перегляду» (посилання на нього також приведена нижче). В полі «Введіть нижче URL документа, щоб згенерувати посилання на нього» введіть повний шлях до документа, що зберігається на вашому сервері. Натисніть кнопку «Створити посилання», а потім автоматично згенерований URL помістіть в бажане місце сторінки.
4
На всякий випадок розмістіть на сайті і пряме посилання на зберігається на сервері документ. Це дозволить тим відвідувачам, у яких є необхідні редактори або переглядачі, скачати собі оригінал і переглянути його без спотворень.
Зверніть увагу
Не доводьте до загального відома документи, що порушують права на результати інтелектуальної діяльності, а також суперечать законодавству.
Як відомо, документи у форматі PDF не призначені для внесення в них змін після створення. Однак, деякі з них містять форми, які можна заповнювати. Після заповнення такий документ може бути роздрукований разом з внесеними до нього даними.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть останню версію оригінального переглядача Adobe Reader. Якщо переглядати документи у форматі PDF можна за допомогою додатків сторонніх розробників, то для заповнення в них форм необхідний саме оригінальний Reader. Він безкоштовний і доступний як для Linux, так і для Windows. Для його скачування перейдіть за наступним посиланням: http://get.adobe.com/reader/
2
Запустіть Adobe Reader і відкрийте в ньому документ, в якому необхідно заповнити форму. Одночасно відкрийте будь редактор, призначений для роботи з документами у форматі «тільки текст», наприклад, в Linux - KWrite або Geany, в Windows - «Блокнот».
3
Введіть дані, які повинні розташовуватися в полях форми в документі, що не безпосередньо в них, а в текстовий редактор. Для кожного нового поля використовуйте окремий рядок. Документ збережіть.
4
Використовуючи буфер обміну (копіювати - "Control" + "C", вставити - "Control" + "V"), перенесіть дані з рядків у текстовому документі у відповідні поля форми в PDF-документі. Переконайтеся, що, по-перше, поля заповнені правильно, а по-друге, всі дані знаходяться саме в тих полях, які для них призначені.
5
Здійсніть друк PDF-документа. Виготовте то кількість примірників цього документа з заповненою формою, скільки необхідно.
6
Закрийте Adobe Reader. Одночасно з його закриттям відбудеться втрата даних, введених у форму, але у вас залишиться їх копія в текстовому документі. Коли вам буде потрібно знову заповнити форму, можна буде перенести ці дані в поля з текстового документа, а не вводити їх заново.
7
Якщо в документі є всього два-три поля, але в кожному з примірників їх необхідно заповнювати по-різному (наприклад, друкуються вітальні листівки), текстовий редактор можна не використовувати, вручну заповнюючи поля перед кожною печаткою. Врахуйте, проте, що в цьому випадку після закриття Adobe Reader дані, внесені вами в поля форми, виявляться втрачені.