Як швидко писати на клавіатурі.

Віддалене навчання, заробіток в інтернеті, спілкування на форумах і в соціальних мережах - це все давно вже стало повсюдним явищем. Щоб відчувати себе впевнено в цьому середовищі проживання, користувач повинен вміти швидко набирати текст, роблячи при цьому якомога менше помилок.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - текстовий редактор;
  • - клавіатурний тренажер;
  • - тексти для набору;
  • - диктофон.
Інструкція
1
Уявіть собі руки піаніста. Він грає всіма десятьма пальцями. Точно так само роблять і професійні друкарки, яким перехід на комп'ютерну клавіатуру зазвичай доставляє дуже велике задоволення. Дилетант зазвичай друкує двома пальцями, найчастіше вказівними. Це значно уповільнює процес. Поставте руки на клавіатуру і подивіться, яким пальцем які букви найзручніше натискати. Постарайтеся запам'ятати їх розташування. У підручниках машинопису завжди давалася розкладка клавіатури, але допускалися і деякі варіації.
2
Оберіть невеликий текст, що складається в основному з коротких речень. Наберіть його всіма десятьма пальцями. Не поспішайте. Намагайтеся дивитися в текст і на екран, а не на клавіатуру. Вам буде дуже хотітися друкувати так, як ви звикли, тому безупинно себе контролюйте.
3
Навчіться набирати цифри. Набирайте спочатку їх по порядку, потім вроздріб. Набирайте дати і арифметичні задачі, поки не навчитеся з ходу потрапляти на потрібну цифру.
4
Запам'ятайте, де знаходяться лапки та інші знаки пунктуації, а також параграф, номер і т.д. Багато додаткові знаки набираються за допомогою тих же знаків, що і цифри. Навчіться швидко перемикати розкладку.
5
Скористайтеся клавіатурним тренажером. Його можна встановити на комп'ютер або працювати в режимі онлайн. Вийдіть на сайт з таким тренажером. Там ви побачите кілька посилань, що визначають рівень складності. Почніть з низького. Тренажер хороший тим, що він просто не дасть вам продовжувати, якщо ви зробили помилку. Поступово прискорюйте темп, потім перейдіть до іншого рівня складності. Працюйте з тренажером потроху, але щодня.
6
Навчіться розшифровувати диктофонні записи. Текст може бути будь-яким, від лекції університетського професора до спогадів вашої бабусі. Намагайтеся друкувати в тому ж темпі, в якому говорить людина, голос якого ви записали. Не звертайте особливої уваги на помилки. Надрукуйте пару сторінок, потім зупиніться і включіть перевірку орфографії. Не засмучуйтеся, якщо друкарських помилок виявиться багато.
7
Спілкуйтеся на форумах і в соціальних мережах. Будь-яка справа рухається швидше, якщо людина розуміє, навіщо йому це потрібно. Можливість спілкуватися з багатьма людьми, у яких такі ж інтереси, що і у вас, може стати відмінним стимулом навчитися швидко друкувати.
Зверніть увагу
Для швидкого набору дуже важлива правильна поза. Користуйтеся спеціальними комп'ютерними кріслами з підлокітниками. Лікті повинні обов'язково упиратися.