Як віджиматися на брусах.

Незважаючи на те, що сьогодні тренажерні зали оснащені за останнім словом техніки, і ви можете зустріти там самі модернізовані тренажери, деякі снаряди, що використовувалися ще в далекому минулому, до сих пір використовуються спортсменами, завдяки своїй перевіреній ефективності. Приклад такого снаряда - спортивні бруси, які дають масу можливостей для опрацювання різних груп м'язів. При віджиманнях на брусах ви даєте серйозне навантаження на великий грудний м'яз, а також м'язи плечового пояса і трицепси. Для віджимань вам будуть потрібні тільки бруси і власну вагу.
Інструкція
1
Щоб віджимання на брусах привели до потрібного результату і при цьому не привели до появи травм, дотримуйтесь ряду поетапних правил. Ширина брусів не повинна бути ширше ваших плечей.
2
Встаньте перед брусами і прийміть вихідне положення - упор на випрямлених руках. З верхнього положення нахиліть вперед тулуб, після чого зігніть руки в ліктях і опускайтеся, поки кисті рук не опиняться в районі пахв. Чим нижче ви опустіться - тим більше буде опрацьована грудний м'яз.
3
Утримаєте розтяжку дві секунди, а потім знову піднімайтеся вгору, розвівши лікті в сторони. Упріть підборіддя в груди і нахиліть корпус вперед. Потім знову опустіться. Глибину опускання і підйому визначайте індивідуально - залежно від своєї розтяжки і тренованості.
4
Спочатку ви можете опускатися неглибоко і підніматися повільніше - згодом, коли розтяжка буде більш гарною, ви зможете підніматися швидко.
5
Повторюйте підйоми на випрямлених руках і спуски на руках, зігнутих в ліктях, по черзі, роблячи свої рухи плавними і розміреними. Зробіть стільки повторів, скільки зможете, після чого відпочиньте.
6
Також ви можете опуститися в саму нижню точку і піднятися з неї в найвищу точку в останній раз за тренування, щоб знову задіяти грудні м'язи і трицепси.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=h04qG-rP2bE
Практично всі експерти сходяться на думці, що віджимання взагалі і віджимання від брусів зокрема - один із найдієвіших вправ, що впливає відразу на всі групи м'язів верхньої частини тулуба. При правильному і інтенсивному виконанні таких вправ можна досягти вражаючих результатів - підтягнути і оформити м'язи грудей, трапеції, зробити свої плечі широкими, а поставу правильною.
Інструкція
1
Існує декілька видів віджимань від брусів . По-перше, можна віджиматися, поставивши на бруси і руки, і ноги. Тобто ви будете займати той же вихідне положення, що і при звичайних віджимань від підлоги, але за рахунок того, що ви будете провисати нижче, ніж розташовані ваші руки і ступні, навантаження на м'язи буде значно більше, а вправи - ефективніше.
2
По-друге, можна віджиматися від брусів , опустивши ноги вниз. При цьому можна відвести ноги назад і качати тільки м'язи грудей і рук, а можна витягнути ноги перпендикулярно тулубу і качати ще й м'язи преса.
3
Отже, починайте віджимання, прийнявши правильне вихідне положення. Розташуйтеся між брусів , спираючись на прямі руки, захопивши бруси долонями до себе.
4
Далі зробіть глибокий вдих і починайте повільно опускатися, згинаючи лікті, так само, як при звичайних віджимань від підлоги. Опускайтеся настільки глибоко, наскільки вистачить ваших сил і витривалості.
5
Потім починайте плавно і повільно підніматися вгору, розгинаючи руки. У точці найвищого напруження м'язів зробіть видих, щоб допомогти собі зайняти вихідне положення. Зробіть декілька повторень, змінюючи техніку віджимань, щоб качати м'язи грудей і трицепси одночасно. Для того щоб сконцентрувати основне навантаження на трицепси, тримайте тіло прямо, без нахилу вперед, а руки притисніть максимально близько до тіла. Для того щоб більше навантаження лягло на м'язи грудей, необхідно зробити все навпаки - розвести лікті в сторони і нахилити тулуб вперед. Інший спосіб накачати саме грудні м'язи - займатися вправами на широко розставлених брусах. Однак виконання такого вправи чревато травмами плеча - можна розтягнути м'язи або навіть вивихнути плечовий суглоб.
6
Якщо ви вважаєте, що ваші м'язи вже досить різні, можете виконувати вправи з навантаженням. Для цього в спортзалах є спеціальні пояси з карабіном, на які можна підвісити додатковий вантаж, наприклад млинець від штанги. Виконання вправ з великим навантаженням набагато ефективніше, ніж прості віджимання, але, з іншого боку, можуть привести до травм, тому виконувати їх потрібно дуже обережно.