Як облаштувати тераріум для черепахи.

Любителі черепах заводять один з двох видів плазунів: або середньоазійську, або красноухую черепаху. Щоб забезпечити тваринам умови, максимально наближені до природних, господарям доводиться облаштовувати тераріум. Середньоазіатська черепаха на волі мешкає в норах, вона звикла все розкопувати своїми потужними кігтями. Уявіть, якою буде стояти шум в квартирі, якщо тераріум засипати шаром піску і каменів. А якщо він буде голим, черепаха може захворіти і загинути. Тому краще завести красноухую черепаху.
Інструкція
1
Візьміть акваріум, склеєний з листів натурального або органічного скла. Пам'ятайте, що він повинен бути досить просторим, враховуючи те, що черепаха швидко виростає. Врахуйте також, що воду доведеться часто міняти, тому відразу ж продумайте, як ви будете зливати вміст тераріуму - чи то за допомогою шлангів, чи то обладнавши днище запірним клапаном.
2
Розділіть акваріум-тераріум на дві зони: водну і сухопутну. Адже в живій природі червоновуха черепаха періодично вилазить із води. Тому поперек вузької частини акваріума-тераріуму приклейте до бічних стінок або встановіть на нерухомих опорах горизонтальний лист скла. Його ширина повинна становити від 1/4 до 1/3 довжини акваріума.
3
Закріпіть похилу скляну пластинку, по якій тварина зможе вибиратися на сушу з води. Врахуйте, що поверхня цієї платівки повинна бути шорсткою, інакше черепаха буде просто з'їжджати по ній назад у воду. Не завадить зробити шорсткою також і поверхня зони відпочинку. Найпростіше цього, можна домогтися, якщо перед установкою пластинок в акваріум потерти їх грубозернистої наждачним папером.
4
Постарайтеся правильно визначити загальну висоту тераріуму і його сухопутної частини. Вона повинна трохи підніматися над поверхнею води, щоб черепаха могла обсохнути. Але при цьому глибина повинна бути достатньою, щоб черепаха могла вільно плавати і пірнати. Знову-таки врахуйте, що тварина досить швидко виросте і що над сухопутною частиною повинен бути досить високий бортик, щоб черепаха бува не перевалилася через нього. У кожному разі, висота бортика над рівнем води повинна бути не менше 20 сантиметрів.
5
Виберіть для установки тераріуму саме сонячне місце в квартирі. При нестачі сонячного світла (взимку або при тривалій похмурої погоди), доведеться час від часу опромінювати черепаху ультрафіолетовою лампою.
6
Посадіть водні рослини. Тоді й тераріум буде набагато кращим, і черепаха через якийсь час почне вживати їх у їжу.