Як обтягувати планшет.

Важко уявити собі справжнього художника без планшета, встановленого на мольберт. Ця дерев'яна основа дозволяє вашому творінню зберегтися в цілості й схоронності до закінчення роботи. Незавершений малюнок можна переносити, встановлювати в приміщенні або на свіжому повітрі. Новачкові важливо навчитися правильно натягувати папір на планшет - від цього безпосередньо залежатиме якість зображення.
Вам знадобиться
  • - планшет;
  • - клей ПВА (полівінілацетат);
  • - пензлик;
  • - пульверизатор або губка;
  • - олівець;
  • - лезо або канцелярський ніж.
Інструкція
1
Купуйте планшет в спеціалізованому магазині для художників або спробуйте виготовити його своїми руками. Для саморобного вироби візьміть аркуш фанери і покладіть на нього папір потрібного формату. Намалюйте контур майбутнього виробу з урахуванням паперової подгибки (заготівля обтягається з усіх боків). Так, для аркуша формату А2 вам знадобиться фанерний відріз розміром 55? 40 см.
2
Випиляєте лобзиком заготовку по контуру. Прибийте рейки по периметру з виворітного боку. За необхідності ретельно відшліфуйте шорсткі поверхні деревини за допомогою наждачного паперу - спочатку з більш крупою зернистістю (маркування Р40- 60), потім - з дрібним абразивом (Р180-220). Тепер можна приступати до обтягування готового планшета папером.
3
Визначте робочу поверхню паперового аркуша. Для цього проведіть по ньому долонею і зробіть кілька штрихів олівцем - грифель (як і фарби) буде краще лежати на шорсткою поверхні. Це і є «обличчя» вашого планшета.
4
Змочіть папір за допомогою пульверизатора або губки, намагаючись обробити її якомога більш рівномірно. Поки лист вбирає вологу, очистіть дошку і нанесіть на кути і краю планшета тонкий шар клею ПВА. Намагайтеся, щоб засіб ні в якому разі не потрапило на лицьову сторону заготовки!
5
Починайте обтяжку планшета. На розмоклому аркуші обов'язково з'являться хвилі - всі вони будуть тягнутися в одну сторону. Обережно розтягніть папір в цьому напрямку і накладіть на заготовку.
6
По черзі підвертається краю листа, притискайте їх до бортикам основи і гарненько розгладжуйте. Коли обтягнутий планшет повністю висохне, зморшки на ньому розправляться. Після закінчення роботи з мольбертом вам знадобиться просто акуратно вирізати малюнок лезом бритви або канцелярським ножем.
Зверніть увагу
Під час розгладження обтяжки планшета Не робіть зайвих зусиль, не натискайте на заготовку - інакше можна пошкодити верхній паперовий шар.