Як перемикати правильно АКПП. Як навчиться езіть на коробкеавтомат.

На відміну від важеля перемикання передач на механічній коробці, на автомобілях з АКПП варто важіль РВД, що розшифровується як «важіль вибору діапазонів перемикання передач». Встановлювані на підлозі збоку від водія або на рульовій колонці, вони мають приблизно однаковий набір положень для важеля. Ці положення позначені латинськими літерами «P», «R», «N», «D (D4)», «3 (D3)», «2», «1 (L)». На самому важелі є кнопка фіксатора небезпечних перемикань і кнопка режиму «OD».
Інструкція
1
Позиція «Р» - парковка. У цьому положенні важеля блокується вихідний вал коробки, і неможливо переміщення автомобіля. Вибирається при тривалій стоянці. Щоб уникнути поломки АКПП переводите РВД в положення «Р» тільки за умови повної зупинки і нерухомості автомобіля.
2
Позиція «R» - реверс, задній хід. Включайте тільки при нерухомому автомобілі. Переклад в положення «R» при русі машини вперед призведе до поломки АКПП, трансмісії, а то й самого двигуна.
3
Позиція «N» - нейтраль. У цьому положенні РВД всі елементи АКПП відключені, машина переміщається вільно. Використовуйте при буксируванні вашого автомобіля на невеликі, не більше 70 км, відстані.
4
Позиція «D» або «D4» - драйвер. Основний режим при русі автомобіля вперед. Передачі автоматично перемикаються з першої на підвищену і назад залежно від ступеня натискання на педаль газу і використання педалі гальма.
5
Позиція «3» або «D3». Має місце в чотирьох- і п'ятиступінчасті АКПП. У цьому положенні РВД використовуються тільки 3 передачі вперед. Включайте при русі по місту з частими пригальмовуваннями, а також на грунтових дорогах з підйомами та спусками.
6
Позиція «2» - рух вперед тільки на першій і другій передачі. Для їзди по грунтових, лісовим, заболочених дорогах на швидкості 40 - 50 км/год. Завдяки можливості пригальмовування двигуном, режим береже і зберігає гальмівні колодки.
7
Позиція «1» або «L». Режим рекомендований при русі по бездоріжжю, снігу, на крутих спусках і підйомах. Обов'язково включайте цей режим у випадку, якщо автомобіль застряг в колії. При цьому педаллю газу працюйте, використовуючи лише 1/3 повного ходу.
8
На рукоятці РВД під кнопкою небезпечних перемикань розташовується кнопка «OD» - overdrive, підвищена передача. Використовуйте її при досягненні досить великій швидкості в 80 - 100 км/год, а також у разі необхідності різкого збільшення швидкості руху, наприклад, при обгоні. Переходьте на підвищену передачу за умови, якщо на приладовій дошці не горить напис «OD OFF». Якщо «OD OFF» світиться, перехід на підвищену передачу заборонений.
Зверніть увагу
Під час руху автомобіля не натискайте фіксатор небезпечних перемикань з положення «D» в положення «R» і «Р». Це може привести до серйозної поломки і виходу з ладу АКПП!
Автоматична коробка передач (АКП) проста в управлінні, не вимагає додаткових зусиль у процесі руху. Така коробка самостійно перемикає швидкості на підйомах і спусках і визначає оптимальний режим руху в різних ситуаціях.
Інструкція
1
Перш ніж включити яку-небудь швидкість в автоматичній коробці передач і почати рух, переконайтеся, що двигун прогрівся до температури 50 градусів. Падіння оборотів характеризує досягнення мотором потрібної температури.
2
Щоб почати рух, перемкніть селектор управління з Р на D. При цьому повинен відбутися легкий поштовх, який свідчить про включення першої швидкості. Відпустіть педаль гальма і поступово натискайте педаль газу. При цьому автомобіль рушить з місця. У міру руху швидкості будуть перемикатися повністю автоматично як у бік збільшення, так і у бік зменшення при гальмуванні.
3
На багатьох моделях АКП є кнопка овердрайв. Натисніть її для включення і виключення вищої прискорюючою передачі (четвертої чи п'ятої). При цьому врахуйте, що на непрогрітому бензиновому двигуні прискорює передача не працює, а на дизелях включиться незалежно від температури. У звичайних умовах тримайте цю кнопку в положенні ON. Вимкнення сигнальної лампи OFF говорить про включення прискорюючою передачі або про її готовність до роботи. Вимкнення кнопки овердрайву переводить четирехступенчатую АКП в режим роботи як триступеневої.
4
На крутих підйомах і важкопрохідних ділянках дороги селектор автоматичної коробки передач переведіть в позицію 1 або L. При цьому буде включатися передача на 1 щабель нижче, ніж при звичайному режимі їзди. Також включайте цей режим на крутих спусках.
5
При обгоні, при швидкій їзді і при необхідності швидко прискоритися повністю натисніть педаль акселератора. Включиться режим кік-даун і коробка автоматично переключиться на одну швидкість нижче, забезпечуючи швидкий розгін.
6
Вкрай акуратно користуйтеся селектором під час руху, особливо на високій швидкості. При помилковому включенні режиму заднього ходу АКП неодмінно зламається
7
Взимку на засніжених і слизьких дорогах вибирайте режим 2 або 2L для зменшення ймовірності пробуксували і заметів. У цьому режимі АКП не включає дві вищі передачі.
8
Для короткочасної зупинки (біля світлофора, в пробці) селектор переведіть в положення N і утримуйте автомобіль на місці ножним гальмом. При цьому переводити селектор в зазначену позицію необов'язково. При зупинці на підйомі користуйтеся тільки педаллю гальма.
9
Після повної зупинки загальмуєте автомобіль ножним гальмом, переведіть селектор в положення Р і затягніть ручне гальмо
10
Для руху заднім ходом переведіть селектор управління з Р на R (реверс). Відчувши легкий поштовх, відпустіть педаль гальма і почніть натискати педаль акселератора. Автомобіль почне рух заднім ходом.