Як повісити штору у ванній. Як повісити штори.

Ванна займає в квартирі не так вже й багато місця, але, як і будь-яка інша кімната, вона повинна мати своє оформлення і дизайн. Штора є однією з основних складових інтер'єру ванної, тому її потрібно повісити надійно і одночасно надати приміщенню гарний і охайний вигляд.
Вам знадобиться
  • - штора для ванної кімнати;
  • - карниз.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно придбати карниз для шторки у ванній кімнаті. Він буває двох видів - прямий або вигнутий. Вибір повинен грунтуватися на те, де розташовується сама ванна. Якщо вона знаходиться в однієї стіни або в кутку, краще придбати вигнутий карниз. Прямий використовується тільки тоді, коли є можливість прикріпити його до двох протилежних стінах. Коли карниз зафіксований на місці (а це краще доручити фахівцеві), можна приступати до прикріплення самої шторки для ванної.
2
Купіть в магазині штору. Ви можете зробити її самі з відповідного матеріалу. Дуже часто застосовують кріплення на петлях, зроблених з того ж матеріалу, що і сама штора. Напевно, єдиним мінусом є не дуже охайний вигляд. До того ж, по карнизу не всі матеріали добре ковзають. Тому постарайтеся знайти штори з іншим, готовим кріпленням.
3
Спробуйте один з найпоширеніших і давніх способів прикріплення штори до карниза. Пришийте по верхньому краю матеріалу коротенькі петлі з тканини або ниток, які будуть вдягатися на гачки на карнизі. При такому кріпленні гачки потрібно надягати на карниз заздалегідь. Такий спосіб дуже зручний для вигнутих карнизів, оскільки металеві гачки легко по ним пересуваються. Але якщо петлі злетять зі своїх гачків, процес прийняття душу або ванни стає незручним.
4
Якщо ви хочете створити у ванній красивий інтер'єр, повісьте штору на великі металеві кільця (люверси). Вони спеціальними заклепками прикріплюються до верхнього краю тканини. Інший варіант - це пластикові кільця. І ті, і інші будуть добре переміщатися по карнизу і не доставлять ніяких незручностей у використанні. В цілому, немає певного правила для довжини штори. Зручно, коли вона на 10-15 см нижче верхнього краю ванною, але довга виглядатиме більш естетично і красиво.
У ванній кімнаті, як і у всьому будинку, повинно бути красиво, чисто і затишно. Використовуючи нинішнє достаток сантехніки та оздоблювальних матеріалів, це приміщення з легкістю можна перетворити на справжній витвір мистецтва, а шторки для ванної ставлять в цьому інтер'єрі точку.
Вам знадобиться
  • - карниз;
  • - шторка для ванної кімнати.
Інструкція
1
Скористайтеся досить поширеним варіантом сучасних шторок для ванн, які кріпляться за допомогою широких петель з того ж матеріалу, що й основна шторка, до карнизу. Таку шторку дуже легко повісити і зняти, але виглядати вона буде досить неформально. Крім того, іноді матеріал, з якого зроблена шторка, ковзає по карнизу насилу, тому її важко закривати і відкривати. Для цих цілей виготовляють спеціальні палиці, які підвішують по внутрішньому краю шторки до карнизу. Вести за край цій палиці петлі виходить легко в одну і в іншу сторону.
2
Зверніть увагу на найдорожчий і модний спосіб кріплення штор - використання для цієї мети люверсов. Це такі великі металеві (або використовується також більш дешевий варіант - пластикові) кільця, прикріплені до краю шторки по типу заклепок. Люверси чудово виглядають в інтер'єрі. Крім того, вони забезпечують відмінне ковзання шторки по карнизу.
3
Згадайте найстаріший метод кріплення шторки до карнизу - гачки, різноманітні за формою. По верхньому краю на Шорка пришийте маленькі петельки з тканини, тонких шнурків, ниток або металеві. На карниз повісьте гачки, за які ці петельки чіпляються. Такий спосіб досить трудомісткий, крім того, від різкого сдвигания шторки петельки раз у раз норовлять зіскочити зі своїх гачків і, в такому разі, доведеться забиратися наверх, щоб все поправити.
4
Спробуйте також повісити шторку у ванній на спеціальні затиски - так звані «крокодили». Зазвичай їх кріплять за допомогою нероз'ємної петлі на карниз, а шторку вставляють в них за таким же принципом, як вішають білизну на прищіпки. Цей спосіб легким теж не назвеш, адже поки шторка тримається на маленькій кількості затискачів, їй не можна дозволяти висіти повним своєю вагою на них. Доведеться тримати шторку, одночасно розтискаючи затискачі і вставляючи в них верхній край. Перевагою ж цього способу є те, що шторка при ньому не потребує ніякого приготуванні. Звичайно ж, її необхідно підшити, але не потрібно пришивати додатково ні кільця, ні петлі.