Як проходить чемпіонат Європи з футболу.

Чемпіонат Європи з футболу, або Кубок УЄФА - головне змагання між національними збірними - проходить кожні чотири роки в проміжку між чемпіонатами світу. Переможець фінальної гри отримує звання чемпіона Європи і в нагороду Кубок Анрі Делоне.
Інструкція
1
В рамках кваліфікаційних змагань, які починаються після завершення Чемпіонату світу з футболу і тривають протягом 2 років, відбувається формування груп. Воно здійснюється на основі результатів, показаних командами на попередньому європейському чемпіонаті та кваліфікаційному етапі Чемпіонату світу. У рамках своєї кваліфікаційної групи кожна команда проводить з іншими учасниками групи по одній грі вдома і на виїзді. За результатами всіх зіграних ігор в кожній групі виявляється переможець. Кваліфікацію проходять збірні, що посіли у своїй групі перше або друге місце. Збірна країни - господині чемпіонату - проходить у фінал автоматично.
2
Розподіл фінальних матчів між приймаючими містами затверджується Наглядовою радою УЄФА за 2 роки до початку змагання. Кожне місто, що приймає ігри Чемпіонату, повинен мати інфраструктуру (телекомунікаційну, готельну, транспортну та інші), що відповідає найсучаснішим вимогам. При формуванні остаточного списку міст-організаторів першорядне значення надається їх інвестиційним програмам, в яких передбачається фінансування будівництва або реконструкції об'єктів, пов'язаних з проведенням європейського футбольного турніру.
3
У фіналі збірні, поділені шляхом жеребкування на 4 групи, проводять з іншими учасниками групи по одній грі. За перемогу в матчі команда отримує 3 очки, за нічию - 1 очко. Групові матчі, крім двох останніх, можуть проходити в різний час. Збірні, які посіли перше і друге місця в групі, проходять в? фіналу, де проводять по одній грі на виліт зі своїми суперниками. У наступних раундах діє та ж система. При рівному рахунку до кінця основного часу призначається додатковий, далі, у разі нічиєї, проводиться серія пенальті.
4
Команда, яка перемогла у фіналі, отримує золоті медалі, звання чемпіона Європи та кубок Анрі Делоне, який вона повинна зберігати у себе до наступного чемпіонату Європи. Збірна, яка зайняла друге місце, нагороджується срібними медалями, а переможені півфіналісти отримують бронзові нагороди.