Як відтерти зеленку.

Якщо у вас вдома росте школяр, це часом може стати справжньою катастрофою. Діти шкільного віку (особливо хлопчики) нерідко приходять додому, покриті з ніг до голови синцями, порізами та іншими саднами. На цей випадок багато батьків тримають вдома йод або зеленку . Але якщо йод можна просто відмити з милом, то від зеленки на шкірі просто так не позбудешся. Та й з підлоги і інших поверхонь зеленку теж непросто відмити. Але якщо скористатися деякими порадами, можна полегшити свої праці.
Інструкція
1
Якщо сліди йоду залишилися на одязі, можна взяти дві склянки води і розчинити в них чайну ложку аміаку. Готово? Тепер змочіть в цьому розчині ватний тампон або ватяну паличку для вух і обробіть пляма відтиранням. Після цього виперіть річ. Замість розчину аміаку можна потерти пляма сирою картоплею.
2
Плями від зеленки також можна видалити з одягу за допомогою перекису водню. Для цього рясно змочіть «заплямований» ділянку на одязі перекисом водню, а потім залиште річ на пару годин в спокої. Пляма має зникнути. Таким способом ви можете легко видалити пляму з бавовняної тканини (і не тільки). Перед обробкою цим способом шовку або вовни краще спочатку спробуйте нанести перекис на невеликий і непомітний ділянку на речі.
3
Перекис водню легко впорається і з плямами, посадженими на тверду поверхню меблів або підлоги. Змочіть ватяний диск перекисом і залиште його на поверхні. Для вірності ватяний диск можна притиснути чимось не дуже важким. Через кілька годинок зеленка повинна зникнути.
4
Замість перекису водню можна скористатися медичним спиртом. Не виходить видалити шкідливий пляма? Тоді нанесіть на нього соду і полийте зверху слабким розчином оцту. Під дією оцту сода дасть піну, а пляма зникне.
5
С лакованій поверхні меблів зеленку можна відтерти ластиком, змочивши перед цим пляма водою. Зеленка ототрется легко і швидко.
6
Зеленку або фукарцін можна спробувати відіпрати за допомогою аскорбінової кислоти. Лінолеум відчищає від зеленки ацетоном або засобом для зняття лаку (що, в принципі, одне і те ж). Після декількох прань пляма теж може зійти з речі.