Як робити масаж ніг дитині. Як робити масаж ніжок дітям відео.

Масаж дуже важливий для малюка. Погладжуючи його тіло, ви не тільки розробляєте його м'язи, а й даєте зрозуміти, що перебуваєте поруч. Чим частіше батьки доторкаються до маленької дитини, тим швидше і успішніше йде його розвиток. Так що якщо ви з якихось причин не можете регулярно робити повний масаж - масажуйте хоча б ручки або ніжки немовляти.
Вам знадобиться
  • - стіл для сповивання;
  • - простирадло;
  • - легкий одяг для малюка.
Інструкція
1
Починайте систематичні сеанси масажу, коли дитині виповниться півтора-два місяці. Ви, звичайно, і раніше його чіпали і погладжували, так що певний досвід у вас вже є. Подбайте про те, щоб умови були відповідними. Кімната повинна бути чистою, теплою і провітреній. Краще хвилин за п'ятнадцять до сеансу винести дитину в інше приміщення, влаштувати наскрізне провітрювання і дати повітрю нагрітися до покладених 22 ° С.
2
Малюкові корисні повітряні ванни, так чому б не поєднати їх з сеансом масажу? Особливо якщо за вікнами літо. У холодну пору року краще тільце дитини прикрити чимось легким, залишивши оголеними тільки ті ділянки, які ви масажуєте в даний момент. Якщо настала черга масажувати ноги, надіньте на малюка тонку сорочечку.
3
Покладіть малюка на спинку на пеленальний столик. Почніть масаж, наприклад, з правої ноги. Покладіть її на свою ліву долоню. Правою рукою обережно погладжуйте передню і зовнішню частини гомілки у напрямку від стопи до стегна. Точно так же, у напрямку знизу вгору, погладьте його праве стегно. Проведіть масаж лівої ноги дитини. Рухи повинні бути акуратними, повільними і плавними, але впевненими. Повторіть погладжування 5-6 разів.
4
Погладжування - перший прийом, який застосовується при массировании грудних дітей. Перші кілька тижнів краще їм і обмежитися. Коли дитина досить звикне до масажу, можна починати поступово вводити інші прийоми. Наприклад, розтирання. Стуліть пальці, як ніби ви затискаєте руки в кулаки. Зап'ястя повинні бути розслабленими. Розтирання виконуйте середніми фалангами. Руху кругові, у напрямку знизу вгору.
5
Привчивши малюка до розтирання, введіть розминка. Масажуйте ті ж частини ніг, що і в перших двох способах. Руху спиралеподібні, виконуються вони кісточками пальців. Чергуйте розтирання і розминання з поглаживаниями. Послідовність має бути такою. Почніть сеанс з погладжування, потім розітріть ніжки, знову виконайте погладжування, розминка. Закінчите сеанс знову-таки погладжуванням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dS6xw-5tcrg
Зверніть увагу
Якщо є свідчення лікаря, масажують і внутрішні частини ніг. Напрямок рухів збігається з напрямком струму лімфи, тобто від ступень до стегон.
Корисна порада
Масаж ніг дуже корисно поєднувати з гімнастичними вправами. Правда, лише тоді, коли у немовляти немає дефектів тазостегнових суглобів. В останньому випадку необхідно проконсультуватися з врачом.Профілактіческій масаж можна проводити тільки зі здоровою дитиною. Якщо малюк застуджений, утримайтеся на деякий час. Зазвичай немовлята позитивно ставляться до масажу. Якщо малюк починає плакати і взагалі різними способами висловлює своє невдоволення, припиніть масаж і встановіть причину. Не можна масажувати дитини безпосередньо після їжі. Краще почекати хвилин сорок.