Як потрібно розвивати свою пам'ять.

Небагато людей можуть похвалитися відмінною пам'яттю. З віком пам'ять часто слабшає, тому її потрібно постійно розвивати і тренувати, адже хороша пам'ять - це важлива складова частина інтелекту.
Інструкція
1
Пам'ять буває трьох видів: зорова, слухова і моторна. Одним людям досить почути, щоб запам'ятати, а іншим необхідно все побачити своїми очима. Моторна пам'ять - це багаторазове повторення дії. Подумайте, який вид пам'яті у вас найбільш розвинений і скористайтеся своєю перевагою. Наприклад, для зорової пам'яті підійдуть вправи, де ви сконцентруєте свою увагу на певних картинках або предметах. Для тренування слухової пам'яті повторіть все вами почуте на лекції чи на курсах. Проговорюйте все вголос, так ви досягнете кращого ефекту.
2
Більше читайте, бажано щоб література була різних жанрів, так ви змусите мозок працювати інтенсивніше. Це можуть бути історичні романи, фантастика або періодичні видання. Заучуйте вірші та цікаві вислови відомих людей напам'ять.
3
Постійно вчитеся чомусь новому, це дуже стимулює роботу мозку. Запишіться на курси іноземної мови або візьміть кілька кулінарних уроків. Крім тренування пам'яті ви отримаєте нові знання та навички. До того ж, різнобічно розвинені люди вельми цікаві в спілкуванні.
4
Кожна інформація необхідна для виконання певної справи. Тому представляйте ситуації, в яких отримані вами знання можуть стати в нагоді. Таким чином, ви «прив'язуєте» інформацію до конкретних справ, і в потрібний момент вона спливе у вашій пам'яті.
5
Звертайте увагу на дрібні деталі. Саме уважність допомагає людям ефективніше «повідомляти» головного мозку, що необхідно запам'ятати, а що можна «відсіяти».
6
Людям властиво набагато краще запам'ятовувати інформацію, яка торкнулася їх почуття і залишила відгук у душі. Тому при запам'ятовуванні матеріалу намагайтеся використовувати образи, які несуть якусь емоційне забарвлення.
Напевно, кожен у дитинстві чув від батьків і вчителів, що для людини дуже важливо розвивати пам'ять . Вони говорили, що без постійних навантажень мозку, людина незабаром буде забувати навіть елементарні речі. Так воно і є, адже для будь-якого важливо, щоб пам'ять його не підводила. Існує велика різноманітність методик поліпшення слухової пам'яті, але найбільш дієвими вважаються наступні.
Інструкція
1
Перед сном.Когда ви вже в ліжку, витратьте ще трохи часу і виконайте вправи для поліпшення пам'яті. Постарайтеся почути всі звуки, що оточують вас. Спочатку вслухайтеся в загальний звуковий фон, а потім зверніть увагу на конкретні звуки. Ви будете здивовані тому різноманітності звуків, які вас оточують. Можливо, цей буде звук капає води, стук вашого серця або шум машини, що проїжджала за вікном. Щодня повторюйте дану вправу перед сном. З плином часу ви помітите, що істотно поліпшили вибірковість і уважність вашій пам'яті.
2
Повторне воспроізведеніе.Найдіте будь тихе приміщення, зручно сядьте і постарайтеся повністю розслабитися. Поклавши руки на коліна, сконцентруйтеся на даній вправі. Спробуйте відтворити почуті раніше звуки. Змінюйте їх гучність, тон і чіткість. Виконуйте цю тренування щодня протягом 5 хвилин. Через кілька тижнів ви досягнете того, що зможете чітко почути будь-який звук, а також навчитеся змінювати його.
3
Музика.Перед тренуванням підготуйте кілька знайомих вам музичних композицій. Неважливо, яка це буде музика, головне - щоб вона була цікава і знайома вам. Прослухавши перший фрагмент мелодії, поставте запис на паузу. Закрийте очі і ні про що не думайте. Спробуйте подумки відтворити і продовжити дану композицію. Якщо у вас не вийде з першого разу, то не впадайте у відчай, пробуйте до того моменту, поки не досягнете результату. Порівняйте отриману вами мелодію з оригіналом. Навчіться подумки переривати і заново запускати музику. Ви можете вважати даний навик засвоєним, коли легко зможете відтворити будь-яку музику за своїм бажанням.