Як захистити кішку від паразитів.

Щоб кішка завжди була здоровою, необхідно проводити регулярні профілактичні заходи проти різних паразитів, атакам яких схильна домашня улюблениця. Це потрібно і для виключення небезпеки зараження, що контактують з нею домочадців.
Вам знадобиться
  • - інсектицидний шампунь;
  • - протиблошині нашийник;
  • - аерозолі і краплі;
  • - спирт або одеколон;
  • - зеленка;
  • - антигельмінтні засоби;
  • - консультація ветеринара.
Інструкція
1
Щоб боротися з блохами у кішки і проводити профілактику їх появи, використовуйте інсектицидний шампунь в процесі її купання. Крім того, можна надіти на тварина протиблошині нашийник, який протягом двох-трьох днів необхідно провітрити на відкритому повітрі перед використанням. Це захистить шкіру улюбленого вихованця від роздратування ефірами фосфорної кислоти, якої просочуються практично всі ошийники.
2
У боротьбі з блохами і волосоїдів (безкрилими комахами) у кішок непогано допомагають різні аерозолі і краплі, що наносяться на холку тварини. Дізнайтеся в спеціалізованому магазині про наявність таких коштів, ознайомтеся з інструкцією із застосування, вибираючи найбільш безпечні препарати. Не використовуйте препарати, призначені для лікування людей, так ви можете не тільки не допомогти, а й нашкодити своїй кішці.
3
Якщо ви виявили кліща на тілі тварини, не намагайтеся висмикнути його пінцетом або пальцями. Змочіть паразита спиртом або одеколоном, і скоро він відпаде сам. Місце укусу змастіть зеленкою.
4
Крім перерахованих вище заходів, необхідно також подбати і про захист тварини від кишкових паразитів. Для лікування і профілактики глистових інвазій існують різні спеціалізовані препарати для кішок. Вибирайте найменш токсичні з них, радячись з консультантами зоомагазинів. Дотримуйте інструкції по застосуванню ліків для тварин, враховуючи вік, вага і загальний стан вихованця. Майте на увазі, що одноразової дачі препарату проти глистів недостатньо. Обробки необхідно здійснювати дворазово, витримуючи між ними інтервал у 10 днів.
5
При найбільш запущених формах захворювання, звертайтеся за допомогою до ветеринара. Крім антигельмінтних засобів часто потрібно симптоматичне лікування різних побічних ефектів глистной інвазії, а саме: застосування проносних препаратів, введення стимуляторів і сольових розчинів і т.д.
Зверніть увагу
Використання народних засобів для захисту від паразитів у кішок не завжди ефективно і може лише посилити проблему.
Корисна порада
При виборі того чи іншого медичного препарату для своєї тварини, враховуйте наявні протипоказання до його застосування.