Як зробити оптичний вхід.

Інтегральні мікросхеми підсилювачів низької частоти класу D іноді обладнуються цифровими входами стандарту S/PDIF. Але ці входи є електричними, а виходи відповідного стандарту у багатьох джерел (наприклад, звукових карт) є лише оптичні. Для їх узгодження між собою до мікросхеми необхідно додати оптичний вхід.
Інструкція
1
За документації на наявну у вас мікросхему підсилювача низької частоти переконайтеся, що вона дійсно має цифровий вхід стандарту S/PDIF, розрахований на вхідний сигнал з рівнями ТТЛ. Якщо підсилювач (або прилад, до складу якого він входить, наприклад, мікшер) у вас вже зібраний, повністю обесточьте його.
2
Придбайте модуль приймача стандарту Toslink, конструктивно об'єднаний з гніздом для оптичного штекера (наприклад, TORX173). Застосовувати модуль, не обладнаний гніздом, небажано, оскільки без механічних фіксаторів зробити штекер нерухомим важко. А при найменшому зсуві роз'єму світло виявиться спрямованим повз фотоприймача
3
Закріпіть гніздо разом з модулем на одній зі стінок корпусу підсилювача. Якщо використовується прилад типу TORX173, його висновки з номерами від 2, 4, 5, 6 підключіть до загального проводу. Між загальним проводом і виводом 3 підключіть керамічний конденсатор будь-якої ємності. До висновку 3 підключіть шину живлення з напругою в +5 В. Висновок 1 приймача підключіть до того висновку мікросхеми підсилювача, який розрахований на подачу сигналу стандарту S/PDIF з рівнями ТТЛ. У модулів інших типів цоколевка може бути іншою.
4
У випадку, якщо шини з напругою +5 В в підсилювачі немає, зберіть стабілізатор на мікросхемі типу 7805. Для цього покладіть її написами до себе, а кріпильним отвором вгору. Середній висновок з'єднайте з загальним проводом, лівий підключіть до шини з напругою від +8 до +15 В, а правий - до входу живлення фотоприймача. Як вхід, так і вихід стабілізатора зашунтірует однаковими ланцюжками з двох конденсаторів, з'єднаних паралельно. Один з них повинен мати ємність близько 1000 мкФ і робочу напругу не нижче 25 В, а другий може бути керамічним з будь-якими параметрами. При підключенні оксидних конденсаторів їх полярність.
5
З'єднайте підсилювач оптичним кабелем з джерелом сигналу. Увімкніть живлення обох пристроїв і переконайтеся, що вони працюють.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою.