Як обрізати фікуси.

Обрізка рослин дійсно шкідлива для рослин, але це твердження вірне лише для рослин з однією точкою зростання. Це пальми. Всі інші рослини мають на стовбурі кілька нирок. З будь-якої з цих нирок можуть прорости нові гілки. Фікус до пальм ніяк не відноситься, стало бути, його можна обрізати без шкоди для самої рослини, але робити це потрібно правильно.
Інструкція
1
Додаткові нирки у фікуса або не розвинені, або розвиваються повільно, оскільки у верхній нирці рослини утворюється гормон ауксин, визначальний інтенсивність надходження в тканини рослини поживних речовин. Верхівка отримує активне живлення, в той час як інші частини рослини ростуть повільніше. Нижчерозташовані нирки починають розвиватися тільки після видалення верхівки рослини.
2
Взимку спостерігається відносний спокій рослини. Життєві процеси сповільнюються, поетом обрізка не проведе бажаного ефекту перерозподілу харчування на нижчерозташовані нирки. А нирка, яка залишилася найвищою, до весни встигне напрацювати достатньо ауксина і зростатиме одна, підмінивши собою верхівку.
3
Обрізавши верхівку навесні, після активного руху соків ви отримаєте нирки, що знаходяться в рівному положенні, а значить, що розвиваються однаково. В майбутньому вони дадуть безліч нових гілок.
4
Майте на увазі, що після обрізки поверхню крони фікуса зменшиться, так що поливання рослини необхідно буде пропорційно скоротити.
5
Обрізка крони фікуса викличе зниження загальної «декоративності» фікуса на деякий час. Але її можна замінити більш гуманним способом - прищипуванням кінчиків пагонів, особливо в разі, якщо крона рослини досить сформована і особливої потреби в живцях немає. Процедура прощіпиванія спровокує посилене розгалуження, але не позначиться на зовнішньому вигляді фікуса так само відчутно, як обрізка.