Як ловити рибу на балансир.

Зимова риболовля вже давно є основним хобі для безлічі людей у всьому світі. І для традиційної підлідної ловлі придумано безліч різних приманок. Найбільш ефективними їх них є балансири, що представляють собою подобу горизонтально розташованих блесен. Ловити рибу на балансир потрібно певним чином за допомогою правильно підібраного вудилища.
Вам знадобиться
  • - зимове вудлище;
  • - волосінь;
  • - балансири;
  • - спорядження для зимової риболовлі.
Інструкція
1
Підберіть вудилище, підходяще для лову риби на балансир. Воно повинно бути достатньо коротким і твердим. Вудилища з гнучким кінцем використовувати не варто. Не потрібний і кивок. Гра балансиром повинна бути точною і різноманітною. За допомогою жорсткого вудилища можна досягти цього в максимальному ступені.
2
Оснастите вудку. Встановіть на неї невелику котушку з фіксатором. На котушку намотайте 20-25 метрів волосіні діаметром 0,2-0,25 мм (чим тонше волосінь, тим точніше можна управляти легкими приманками). На кінець волосіні прив'яжіть карабін - він дозволить дуже швидко і просто міняти балансири під час лову.
3
Зберіть набір балансиров. Вибирайте їх за величиною, вагою, забарвленням, типу хвоста (пластик, нитки) і т.д. Дійте на підставі інформації про водойму, в якому передбачається рибалити, породах і величині мешкають там риб. Так, маленькі приманки не можуть застосовуватися на великій глибині. Але спочатку зими вони вельми уловисті. Ближче до кінця сезону віддавайте перевагу важким балансують, оскільки лов вироблятиметься в середніх і верхніх (особливо навесні) шарах води, а гра приманкою необхідна вельми жвава і різноманітна.
4
Зберіть решту спорядження, необхідне для риболовлі і вирушайте на водойму. Виберіть місце для лову та пробурити в льоду одну або кілька лунок. Враховуйте рельєф дна і можливі місця скупчення риби.
5
Ловіть рибу на балансир. Спочатку відпустіть фіксатор котушки і розмотайте лісочку так, щоб приманка досягла дна. Зробіть вудилищем кілька легких рухів вгору і вниз. Переконайтеся, що приманка лягає на дно. Змотайте 50-70 сантиметрів волосіні і починайте гру балансиром. Спочатку зими намагайтеся здійснювати плавні рухи вверх-вниз, зберігаючи натяг волосіні при опусканні приманки. Ближче до весни зробіть гру більш різкою. Поступово зменшуйте, а потім збільшуйте глибину занурення приманки. Це дозволить швидше залучити рибу.
Ловля на балансир є найбільш поширеним способом лову хижака взимку. Балансиром називається блешня, яка висить на волосіні горизонтально, а при посмикуванні в воді, вчиняє митників коливання.
Вам знадобиться
  • - вудка;
  • - балансир;
  • - ледобур.
Інструкція
1
Візьміть балансир довжиною не більше 5 см, досить яскравого забарвлення, наприклад, що імітує окунька - з синьою або зеленою спинкою і смужками по боках. Бажано, щоб на черевці балансира малася застібка для підвішування трійника. Підвісьте невеликий трійник, наприклад №3.
2
Приготуйте близько 20 м волосіні товщиною 0,25-0,3 мм. Волосінь повинна закінчуватися самим маленьким вертлюжком із застібкою для запобігання закручування і легкої зміни блесен. Удильник повинен бути оснащений великою котушкою (10-15 см) для швидкого змотування волосіні при переході від лунки до лунки. Ледобур при цьому повинен бути ідеально заточений для свердління великої кількості лунок, характерного для даного виду риболовлі.
3
Просвердлите лунку. На дно опустіть балансир. Потім зробіть удильником близько 10 помахів з невеликою паузою. Зніміть котушку з стопора і підмотайте лісочку (приблизно 5 оборотів котушки). Знову зробіть 10 помахів і знову підмотайте волосінь. Якщо таким чином балансир був доведений практично до лунки, то потрібно встати і йти далі - свердлити наступну лунку далі по звалити або обмілини.
4
При перших поклевках, тобто при виявленні окуня, починається сама ловля. Після клювання робіть підсічку, потім виводите рибу. З вивуджені риби гачок витягнете. Все потрібно робити досить швидко, тому в кишені потрібно мати пассатижи для виймання гачків.
Зверніть увагу
Зупинятися і приєднуватися до груп рибалок, що ловлять на мотиля, не має сенсу. Риболовля повинна бути мобільною. Необхідно свердлити якомога більшу кількість лунок в пошуку місця скупчення риби.Еслі клювання хороший, а окунь бере балансир з голови або з хвоста, то для більш швидкого зняття риби з балансира, отстегните і приберіть тройничок.
Корисна порада
Найбільш підходящий час для риболовлі на балансир - перший і останній лід, але така риболовля вимагає особливої осторожності.Рибачіть на балансир краще на свалах, перепадах глибин, підводних мілинах, коряжніке.Одежда рибалки-блеснільщіка повинна бути не тільки теплою, але і легкою, не стискує рухів.