Як ловити на жерлиці взимку.

Популярним видом снасті для лову риби на зимовій риболовлі є жерлиці. Їх перевага полягає в тому, що вони не вимагають безпосередньої участі рибалки в процесі очікування клювання. Тому кілька жерлиц можна розставити в різних точках водойми, що призведе до збільшення улову.
Вам знадобиться
  • - жерлиці;
  • - волосінь;
  • - повідці;
  • - гачки;
  • - грузила;
  • - живець.
Інструкція
1
Підготуйте потрібну кількість жерлиц. Виберіть або самостійно виготовте пристрої, найбільш добре підходять до зимової риболовлі. Їх основа не повинна сильно примерзати до льоду. Тому краще, якщо воно буде виконано з дерева або пластику. Котушку для волосіні слід підібрати таку, щоб вона розкручувалася досить вільно, але при цьому її осьової люфт був мінімальним.
2
Оснастіть жерлиці. Намотайте на котушки достатню кількість волосіні (у більшості випадків вистачає 20-30 метрів) відповідного діаметру. Прив'яжіть до волосіні грузила і повідці. На повідках закріпіть гачки (для полювання на хижаків використовуються подвійні або потрійні).
3
Відрегулюйте жерлиці. Особливу увагу приділіть зусиллю, при якому повинен спрацьовувати сигналізатор клювання. Вибирайте його, виходячи з породи і передбачуваного розміру риби, лов якої буде проводитись. Якщо можливо, здійсніть регулювання котушок (зазвичай це робиться гайкою, розташованої на осі або спеціальним гвинтом) - волосінь не повинна тікати з них абсолютно вільно, інакше можливе її заплутування.
4
Обзаведіться живцем і вирушайте на водойму, де буде проводитися лов. Проробіть лунки в льоду. Їх розташування повинне відповідати місцях передбачуваного скупчення риби, на яку ведеться полювання. Так, зграї судака зазвичай триматися в центральній частині водойми, відтісняючи з неї інші породи риб. Щука ж віддає перевагу прибережні зони, місця зі змінною глибиною, зони, сильно зарослі травою або завалені потопленими деревами.
5
Ловіть рибу на жерлиці. Встановіть їх над лунками, насадите живця і опустіть снасть у воду. Попередньо промерьте глибину в конкретній лунці і відмотати таку кількість волосіні, щоб живець міг плавати на невеликій відстані від дна. У досить сильний мороз засинайте підстави жерлиц снігом - так поверхню води довше не замерзне. Періодично обходьте лунки і очищайте їх від льоду.