Як пересаджувати фікус. Як пересадити фікус відео.

Фікус - одне з найбільш популярних домашніх рослин. Представників роду фікус в світі налічується більше 900. Вони в основному виростають в тропіках, субтропіках. Це багаторічні чагарникові і деревні рослини. Також є й повзучі екземпляри - ліани. Пересаджувати фікус неважко, проте є кілька моментів, які потрібно усвідомити і запам'ятати. Повернемося до питання пересадки фікуса трохи пізніше, а зараз розповімо трохи про нього самого.
Інструкція
1
Фікус змін не любить, тому краще відразу для нього визначити постійне місце розташування. Краще буде його з цього місця не переносити і не пересувати. Влітку ж фікус можна виносити на свіже повітря, терасу або балкон, однак не на самий пригрів, а трохи в тінь, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені.
2
Зимівлю фікус найкраще переносить в сухому і теплому приміщенні, якщо йому при цьому забезпечать додаткове підсвічування і періодичне обприскування. І чим вище в приміщенні температура, тим більше світла потрібно рослині.
3
На переохолодження фікус реагує досить болісно. Отже не ставте рослину на холодне підвіконня або підлогу, якщо не хочете, щоб ваш улюбленець погано себе почував або навіть скинув листя. Різких температурних стрибків теж уникайте.
4
Потреба фікуса (як й іншого рослини) у воді залежить від його віку, властивостей ґрунту, стану, фази розвитку рослини, а також від пори року, матеріалу контейнера і деяких інших факторів. Фікус не потребує встановлення жорсткого графіка поливу, тому як освітлення, вологість, температура та інші зовнішні умови змінюються постійно і впливають на інтенсивність споживання води рослиною теж постійно.
5
Ознаками того, що контейнер для фікуса став малуватий, є: повністю обплетений корінням рослини кому землі, стрімке просихання землі після поливу, коріння, що вилазять з дренажу. Пересадка проводиться навесні-влітку, щоб після неї рослина краще адаптувалося до нових умов. Молоді фікуси слід щорічно пересаджувати в ємність, яка більше на 2-3 см в діаметрі, ніж попередня. Дорослі екземпляри (старше чотирьох років) пересідають один раз в два-три роки в горщик, який більше попереднього на 3-4 см. Використовується метод перевалки.
6
Полийте рослину, щоб його легше було витягти з контейнера. Потім вийміть фікус з горщика, видаліть верхній шар грунту і струсіть земляний ком, обплетений корінням. Струсіть злегка рослина і перемістіть в новий горщик, де вже готовий дренажний шар (кілька черепків, покладених горбом вгору і посипаних шаром керамзиту, гальки, сфагнума або дрібної гальки). Засипте рослина землею.
7
З великими діжкових фікусами, які проблематично пересадити, чинять інакше: один-два рази на рік їм міняють верхній шар землі.
8
Після пересадки у фікуса може приблизно на місяць сповільнитися ріст, тому що кореневій системі потрібно деякий час для адаптації. Особливо часто це відбувається в тому випадку, коли новий горщик занадто великий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-ikaloMTi3Y