Як не заразитися вітрянкою дорослому.

Вітряна віспа - це захворювання, викликане вірусом герпесу третього типу (латинський варіант назви Varicella Zoster). Вболівати вітрянкою можуть і діти, і дорослі, але на відміну від малюків дорослі набагато гірше переносять це захворювання. Щоб не захворіти вітряною віспою, потрібно знати, як захиститися від цієї хвороби.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - ефірні масла (чайного дерева, евкаліпта і бергамота);
  • - противірусні препарати, наприклад, «Віферон».
Інструкція
1
Дорослі заражаються вітрянкою так само як і діти, тобто повітряно-крапельним шляхом. Контагиозность вірусу, що викликає захворювання, досягає 100%, тому при спілкуванні з хворою людиною шанс заразитися вітряною віспою великий.
2
Інкубаційний період у дорослих може тривати довше стандартних однієї-трьох тижнів, тому в деяких випадках заразилася вітрянкою може і не розуміти, де він підхопив цю хворобу. До того ж особливість цього захворювання в тому, що інфікована людина стає потенційною загрозою для оточуючих ще задовго до появи виразних симптомів вітрянки. Хворий на вітрянку залишається заразним до тих пір, поки не перестануть з'являтися нові висипання, а останні не покриються товстою шкіркою.
3
Враховуючи високу контагіозність вірусу і складність діагностики захворювання на перших його порах, основною профілактичним заходом для запобігання зараження вітрянкою залишається карантин, тобто повна ізоляція інфікованої людини. Таке захисне захід запобіжить поширення вірусу за межі будинку.
4
Вірус Varicella Zoster не стійкий до зовнішнього середовища і дуже боїться протягів, тому частіше провітрюйте провітрювання приміщення, в якому ізольований інфікований. Крім того, регулярно проводьте вологе прибирання.
5
Ефірні олії чайного дерева, евкаліпта і бергамота володіють противірусними властивостями: їх можна використовувати не тільки під час лікування вітрянки, але і в якості профілактики.
6
Якщо вітрянкою захворів хтось із близьких родичів, контактувати з яким доводиться щодня, приймайте противірусні препарати, наприклад, «Віферон». Додаткова перевага таких лікарських засобів - зміцнення імунітету.
Зверніть увагу
Вітрянка супроводжується сильним шкірним свербінням, але ні в якому разі шкіру розчісувати не можна, інакше на ній залишаться рубці.
Корисна порада
Традиційне засіб лікування вітрянки - «Діамантовий зелений» - менш ефективно, ніж антигістамінні засоби і знеболюючі лосьйони, наприклад «каламін Лосьйон».
Вітряна віспа або вітрянка - це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом герпесу Varicella Zoster. До симптомів хвороби відносять свербіж, висипання і підвищену температуру. Незважаючи на високу контагіозність, захиститися від захворювання все ж можна.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - дезінфікуючі засоби;
  • - «Віферон» та інші противірусні препарати.
Інструкція
1
Щоб близьких не заразити вітрянкою або самому не інфікуватися, потрібно для початку дізнатися шляху поширення цієї хвороби. Вірус вітряної віспи передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або навіть під час розмови. Інших способів передачі вітрянки немає, але вірус герпесу, що викликає цю хворобу, не стійкий до зовнішнього середовища (він швидко гине).
2
Джерело вітряної віспи - інфікована людина, причому, він ставиться заразним за декілька діб до того, як з'являється висип. Вся складність полягає в тому, що оточуючі не здогадуються, що ця людина - потенційна загроза їх здоров'ю, тому як насторожують симптомів немає.
3
Інфікований людина залишається заразним аж до підсихання кірочок на висипки. Тобто безпечним для оточуючих людей хворий стає лише тоді, коли перестають з'являтися нові висипання, а останні з них покриваються товстою скоринкою.
4
Основна міра профілактики - карантин. Рання діагностика вітряної віспи та своєчасна ізоляція інфікованого - гарантія того, що захворювання не пошириться за межі будинку.
5
Захистити людей, що живуть в одному будинку з інфікованим, від захворювання дуже складно. Тобто ймовірність заразитися вітряною віспою занадто висока. У деяких випадках родичам хворого призначають «Віферон» та інші противірусні препарати, які, крім усього іншого, ще й зміцнюють імунітет.
6
У приміщенні, в якому ізольований хворий вітрянкою , регулярно проводьте вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів. Обов'язково провітрюйте кімнату.
Зверніть увагу
Лікування вітряної віспи повинно проводитися під наглядом лікаря.
Корисна порада
До профілактичних заходів віднести можна і вакцинацію. За заявою медичних фахівців, щеплення від вітряної віспи забезпечує імунітет на шість років.