Як пересаджувати антуріум. антуріум пересадка грунт відео.

Пересадка є досить різким втручанням в життя будь-якої рослини, тому і проводити її краще в той час, коли воно володіє максимальним запасом життєвих сил - у весняно-літній період. З антуріумом ситуація йде точно так же.
Інструкція
1
Молоді рослини, яким ще немає чотирьох років, пересаджувати потрібно щороку в березні-серпні, з кожним разом збільшуючи обсяг горщика, а також висоту дренажного шару. Примірники антуриума, вже встигли дорости до чотирьох і більше років, слід пересаджувати вже раз в два-три роки в ще більш поживну земляну суміш. Коріння у антуріума тендітні, тому рослини потрібно пересаджувати вкрай обережно.
2
Гарненько полийте антуріум перед пересадкою. Потім вийміть рослина з горщика і очистіть коріння його від старого субстрату за допомогою легкого постукування, а також по можливості видаліть загнили або відмерлі коріння. Загнили коріння акуратно видаляються без пошкодження здорових тканин, після чого зрізу присипаються стовченим деревним вугіллям. Якщо вам довелося видалити більшу частину коренів, то антуріум потрібно пересадити в горщик менших розмірів, ніж колишній.
3
Встановіть на дні горщика хороший дренаж, щоб він забезпечував доступ повітря до кореневої системи рослини, запобігаючи загнивання окремих коренів. Покладіть на водостічний отвір кілька черепків вгору горбом, а зверху засипте їх керамзитом або битою червоною цеглою. Якщо рослина доросле, цей шар повинен займати чверть горщика, а якщо рослина молоде - третина. Як дренаж також цілком згодиться перліт, мох-сфагнум, дрібна галька.
4
Тепер насипте трохи землі, помістіть туди антуріум і засипте його свіжою землею, не доходячи до країв горщика 1 см. Не забудьте засипати повітряні «мішки» всередині кореневої системи землею (ділянки між коренів, куди не потрапила земля). Зробити це можна тонкої паличкою, проштовхуючи нею землю до коріння і/або легким постукуванням горщика об стіл. Щільно субстрат в горщику не утрамбовуйте, а просто злегка обіжміть його пальцями навколо рослини.
5
У спекотну погоду рослина не пересаджуйте. При пересадці антуріум добре полийте і обприскати, але протягом наступних тижня-двох полив обмежте. Після пересадки оберігайте рослину від дії на його стебло і листя прямих сонячних променів. Частіше обприскуйте антуріум і в весняне часом його не підгодовуйте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uLVFjCve7MU