Як не зіпсувати життя своїй дитині.

Щоб бути хорошим батьком, мало забезпечити дитину всім необхідним: їжею, питвом, житлом, одягом, іграшками, ліками. Недостатньо дати йому освіту. Важливо правильно його виховати.
Інструкція
1
Ознайомтеся з основами дитячої психології. Для цього обзаведіться відповідною літературою, знайдіть навчальні фільми або пошукайте інформацію в інтернеті. Знання того, як влаштована дитяча психіка, допоможе вам зрозуміти, що потрібно вашій дитині.
2
Дайте дитині не тільки любов, а й повагу. Йому дуже важливо відчувати, що з ним рахуються, що він - людина, хоча і маленький.
3
не довіряйте методам виховання, запропонованим іншими батьками або викладачами, сліпо й беззастережно. Пам'ятайте, що ваша дитина унікальний, і підхід до нього повинен бути свій. Не існує універсальної системи, що дозволяє виростити ідеального дитини. Є тільки основні, непорушні істини, інше ви повинні намацати самі.
4
Привчайте дитину до самостійності. Якщо він знаходиться вже в тому віці, щоб вибрати собі одяг, нехай зробить це. Поступово вчіть його доглядати за собою, готувати і підтримувати чистоту.
5
Намагайтеся не втручатися в його відносини з однолітками. Винятками можуть бути тільки крайні випадки: коли ви бачите, що дитина страждає від чогось або відчуваєте, що потрапив під негативний вплив.
6
Забудьте про подвійні стандарти. Якщо ви привчаєте дитину бути ввічливим - не сваріться перед ним. Хочете щоб він прибирав собою - самі не залишайте посуд немитої, а постіль не заправленої. Все, що ви вимагаєте від дитини, повинні робити і ви самі.
7
Дбайте про здоров'я малюка. Слідкуйте за його харчуванням і з дитинства привчайте до здорової їжі. Крім того, важливо, щоб дитина була фізично активний. Зробіть щоденну зарядку обов'язковим пунктом його розкладу.
8
Слідкуйте за самооцінкою дитини. Не допускайте, щоб його дражнили, і він відчував себе гірше за інших. Поясніть малюкові, що всі люди різні, і навчіть давати словесну відсіч кривдникам. Постарайтеся добре одягати його, це дуже важливий фактор, що впливає на популярність у дитячому суспільстві.
9
Займайтеся розвитком дитини. Шкільної освіти буває недостатньо, щоб домогтися успіху. Нехай ваш малюк відвідує спортивну секцію, художню або музичну школу. Обов'язково запитаєте, що він хоче робити сам, а не змушуйте дитину займатися перспективним, з вашої точки зору, справою.
10
Навчіть дитину висловлювати свої почуття. Емоції, особливо негативні, вимагають виходу. Розмовляйте з малюком, коли бачите, що з ним не все гаразд, давайте йому виговоритися.