Як відкрити приватний дитячий центр.

Відносно недавно в Росії величезну популярність придбали дитячі розвиваючі центри. В основному, вони спеціалізуються на створенні повноцінної системи виховання, яка індивідуально підходила б для кожної дитини.
Вам знадобиться
  • - фінансові вкладення;
  • - зареєстрований статут установи;
  • - ліцензія на ведення педагогічної діяльності;
  • - висновок СЕС та держпожнагляду про придатність приміщення для розміщення центру.
Інструкція
1
У першу чергу для відкриття центру вам знадобиться зареєструватися як юридичної особи, оформити всі документи і отримати ліцензію на здійснення педагогічної та приватної діяльності. Всі організаційні питання вирішуються, як правило, протягом двох-трьох місяців.
2
Ключовим моментом є вибір приміщення для майбутнього центру. Для маленької групи в 7-8 чоловік вам буде досить приміщення в 35-40 квадратних метрів. Для індивідуальних занять, знадобляться менші, але не менш комфортні приміщення. Вся територія вашого центру має бути схвалена госпожнадзором і санепідемстанцією. З нормативними документами ви можете ознайомитися у відповідних організаціях. Також важливо розташувати своє майбутнє підприємство так, щоб воно оптимально підходило жителям прилеглих будинків.
3
Наступний крок - покупка іграшок, меблів, навчальних посібників та інших необхідних речей. Вибирати їх слід, виходячи з тих методик, з якими працюють педагоги вашого центру. Саме від кадрів залежить 70% успіху вашого підприємства. Спочатку батьки дивляться на назву дитячого центру, а, скориставшись його послугами, орієнтуються на ім'я педагога та його статус. Досить часто виникає ситуація, коли викладач змінює місце роботи, а разом з ним центр покидають і клієнти, з якими він працював.
4
Крім педагогів, в штаті вашої організації обов'язково повинні бути адміністратор, завгосп, психолог, логопед, методисти в тих чи інших спеціальностях (лінгвістика, математика і т.д.), а також фахівці-маркетологи і фінансисти. Не обов'язково набирати повний штат співробітників, орієнтуйтеся по їх загальної навантаженні. У тому випадку, якщо педагог працює всього 4-5 годин на тиждень, то не має сенсу пропонувати йому місце в повному штаті, набагато зручніше (і вигідніше) запропонувати йому вакансію позаштатного спеціаліста.
5
Відкриваючи власний дитячий центр, не слід очікувати швидкої і стабільної фінансової віддачі. Ваші початкові витрати можуть становити від 250 000 до 500 000 рублів, і велика частина з них піде на організацію приміщення і рекламу майбутнього освітнього закладу. При грамотній організації роботи ваші вкладення можуть окупитися за півтора-два роки.