Як відкрити перукарню з нуля. Як відкрити свою перукарню.

Якщо у вас є бажання і гроші, щоб організувати власну перукарню, можна відкрити салон навіть без наявності досвіду у веденні бізнесу. Послуги перукаря завжди будуть користуватися популярністю, тому на стабільний прибуток можна розраховувати.
Інструкція
1
Якщо у вас немає можливості витрачати зайві гроші на консультації в консалтингових агентствах з ведення бізнесу, відкриттю салону і правилам реклами, доведеться вивчати всю необхідну інформацію самостійно. Читайте книги по основам бізнесу, по ефективному управлінню їм, з перукарського мистецтва та вибору салонного обладнання. Також ретельно ознайомтеся з законодавством РФ в даній області - умови укладення договору про надання послуг, вашими правами та обов'язками по відношенню до клієнтів і т.д.
2
Для початку визначтеся - чи хочете ви відкрити перукарню або повноцінний салон краси? Багато ототожнюють ці поняття, хоча робити цього не можна. Салон краси відрізняється більш широким спектром послуг різної спрямованості ніж перукарня. Краще починати з простішого варіанту - послуги масажиста вимагають ліцензування, а наявність солярію зобов'язує вас мати душ, а це зайві витрати.
3
Успішність перукарні залежить від правильно обраного місця розташування. Приміщення повинно бути достатньо великим. Оптимальним варіантом можна вважати трьох-чотирикімнатну квартиру, перекладену в категорію нежитлового фонду. Зверніть увагу на те, щоб в безпосередній близькості не було розкручених конкурентів - інакше всі клієнти до вас просто не дійдуть. Приміщення повинно мати хорошу вентиляцію і відповідати іншим нормам і вимогам СанПіН.
4
Зареєструйтеся як індивідуального підприємця. Після цього вам доведеться стати на облік в регіональному підрозділі Росспоживнагляду. Ця організація перевірить дотримання вами санітарних вимог і наявності необхідного обладнання. Після цього ви отримаєте дозвіл на надання перукарських послуг від Санепідемстанції. Залишиться тільки отримати відповідне схвалення у пожежній інспекції. Усунувши можливі порушення, якщо такі є, можна починати працювати.
Якщо ви цікавитеся перукарським мистецтвом і мрієте про власний бізнес, то чому б не поєднати це? Однак відкриття власного салону означає, що ви будете нести відповідальність за всі аспекти бізнесу, включаючи бухгалтерський облік, інвентаризацію, наймання та звільнення співробітників, нарахування заробітної плати, проектування перукарні, рекламу і багато іншого.
Інструкція
1
Отримайте ліцензію на даний вид діяльності. Ознайомтеся з санітарними правилами і нормами для перукарських салонів. Застрахуйте ваш бізнес.
2
Відвідайте інші перукарські салони та визначте їхні методи ведення бізнесу. Визначте вашу цільову аудиторію, а потім почніть облаштовувати салон таким чином, щоб задовольнити потреби клієнтів. Пропоновані послуги можуть суттєво відрізнятися в залежності від рівня доходу потенційних клієнтів.
3
Визначте, скільки перукарів і стилістів потрібно для вашого салону. Орієнтуйтеся по послугах, в які можуть входити стрижка, завивка, фарбування, електроліз і нарощування. Відвідайте школи стилістів, щоб знайти талановитих студентів, які могли б приєднатися до вашої команди. Створіть відповідні умови праці для кожного співробітника. Вони повинні професійно розбиратися в моді так, щоб клієнти довіряли їх смаком.
4
Облаштуйте салон. Вам знадобиться велика кількість електричних розеток, крісло для кожного перукаря, пральня, ванна кімната і приміщення відпочинку, сушарки, а також приймальня з 10-20 стільцями або декількома диванами. Для цього необхідно приблизно 800 квадратних метрів. Розгляньте можливість розміщення кавових автоматів і фонової музики. Ваше місце розташування має бути зручним для клієнтів, наприклад, в торговому центрі.
5
Придбайте косметичні засоби та інструменти для стрижки. Закупити оптом гребінці, щітки, фарбу для волосся, ножиці, лосьйони, спа-продукти, накидки і фартухи. Не забудьте про касові апарати, чеках та інших фінансових приладді. Встановіть цінову політику і розгляньте можливість прийняття кредитних карт. Активно рекламувати вашу перукарню в популярних ЗМІ і досягайте позитивних відгуків від клієнтів.