Як пересадити юку. Як розвести рослина з еазваніем юка.

Юкка - це вічнозелене і має лінійні колюче-загострені листя рослина сімейства агавових, батьківщиною якого є Північна Америка. Листя рослини зібрані в орнаментальну розетку, розташовану на кінці ствола. Зовні юка дуже нагадує драцену із зеленими листочками, але споріднення між ними ніякого не спостерігається, хоча обидва рослини витривалі і не особливо вибагливі. Перед тим як зайнятися питанням пересадки розберемо умови утримання і поливу юки.
Інструкція
1
Оптимальна температура, при якій рослина почуватиметься комфортно, становить 20-25оС навесні-влітку і 10оС в стані спокою в зимовий час. Слід берегти юку під час холодів від протягів і переохолодження. Нерідко до загибелі рослини призводить саме різке зниження температури.
2
Як часто поливати юку ? Тут все залежить від розміру, матеріалу горщика, від величини рослини, температури, вологості повітря і особливостей субстрату. Навесні-влітку юку слід поливати рясно, але лише після висихання верхнього шару грунту на глибину 5 см. В умовах помірної температури утримання (18-20оС) крупному екземпляру достатньо одного поливу на тиждень. Розрахунок ведіть з того, що на 10 літрів грунту потрібно 2-2,5 літра води кімнатної температури за раз (вода повинна бути відстояною). Влітку в спеку юку потрібно поливати частіше, але не можна забувати про те, що між поливами грунт в горщику повинна встигати підсохнути. Взимку полив потрібно скорочувати, щоб від застою води коріння не гнили.
3
Пересаджувати юку потрібно навесні-влітку. В дренированном субстраті це рослина цілком успішно розвивається. Пересаджуючи рослина, обов'язково насипте на дно горщика шар дренажу з дрібного гравію, керамзиту або битої червоної цегли. Також виберіть середню земляну суміш. Купуючи суміш з торфом, поцікавтеся, нейтралізована чи вона до нейтральних значень PH (6,0-6,5). Не завадить в землі трохи піску (30% від загального обсягу).
4
Бажано максимально зберігати кому землі навколо коренів при пересадці рослини. Тому рекомендуємо проводити перевалку, а не пересаджування здорового рослини. Якщо коріння юки почали гнити від надмірного поливу, рослині потрібно позапланова пересадка. Загнили або загниваючі коріння стають дуже м'якими і легко роздавлюються пальцями. Від цих коренів, які видають характерний гнильний запах, потрібно позбавлятися при пересадці.