Як пов'язані між собою тиск і температура.

Погода на вулиці далеко не завжди відповідає обіцянкам метеорологів. Незважаючи на те, що у світі працюють тисячі метеостанцій, точно прорахувати погоду не можуть навіть сучасні суперкомп'ютери. І все тому, що параметри атмосфери, що визначають погоду, легко змінюються під впливом тих чи інших факторів.
Інструкція
1
При нагріванні тіла розширюються, і навпаки - ці відомості можна знайти навіть у шкільному підручнику фізики. Атмосферне повітря підкоряється тим же самим закономірностям. При нагріванні сонцем він розширюється, його теплі потоки піднімаються вгору, при цьому тиск падає. При похолоданні повітря, навпаки, стискується, стає більш щільним, тиск зростає. На величину атмосферного тиску впливає і висота місцевості над рівнем моря. Чим вона вища, тим нижче показання барометра. Зі збільшенням висоти падає і температура повітря.
2
Падіння тиску, як і його підвищення, призводить до появи вітру, так як потоки повітря спрямовуються з областей з високим тиском в області низького. Це, в свою чергу, викликає зміну погоди. Зменшення тиску зазвичай говорить про те, що погода скоро зіпсується. І навпаки, його підвищення при дощовій погоді сигналізує про швидке проясненні. Чому так виходить? Коли барометр падає, починає надходити повітря з районів з більш високим тиском, приносячи хмари. Коли показання барометра ростуть, повітря починає поширюватися в області з меншим тиском, несучи з собою атмосферну вологу.
3
Вийдіть в спекотний літній день на берег моря. Куди дме вітер? З моря на сушу. Чому? Тому що грунт нагрівається швидше води (земля менш теплоємність), від неї прогрівається і піднімається вгору тепле повітря, тиск падає. На його місце з моря приходять потоки більш прохолодного і щільного повітря. Вночі все навпаки: Нагрівшись за день море віддає тепло повітрю, його потоки піднімаються, на зміну їм приходить прохолодне повітря з берега.
4
Більше вплив на погоду надають циклони і антициклони. Циклон характеризується зниженим тиском повітря і вихровим рухом проти годинникової стрілки. У антициклону все навпаки - рух за годинниковою стрілкою, тиск підвищений. Циклон завжди супроводжується сильними вітрами, антициклон - штилем або слабким вітром. Циклон приносить дощі і снігопади, антициклон - стійку ясну погоду.