Як переплести книгу. Як переплітають книги.

У кожній родині є улюблені книги, що передаються в ній з покоління в покоління. Старі книги з часом невблаганно старіють - і найбільше руйнівний вплив часу позначається на палітурці. Старі палітурки розсипаються, втрачають яскравість фарб, і книга вимагає оновлення. У цій статті ми розповімо, як переплести книгу самостійно. Ремонт палітурки - нескладна наука, і будь-яка людина, люблячий свої книги, зможе освоїти її.
Інструкція
1
Для ремонту книги візьміть щільний картон товщиною в 2 мм, кольоровий папір, накрохмалену марлю, коленкор і клей ПВА. Також вам будуть потрібні ножиці, дерев'яна рейка, прес, пензлики, капронові білі нитки, довга голка, гострий ніж, киянка і шило.
2
Відкрийте книгу на передньому і задньому форзаці, і відірвіть їх. Розріжте ножем марлю і відокремте блок аркушів книги, включаючи титульний лист, від старої обкладинки. Розділіть книгу на окремі зошити, розрізавши ножем перепліталися їх нитки.
3
Складіть зошити в стопку. По згину останнього зошита прошийте голкою строчку, залишивши невеликий кінець в 5-7 см. Візьміть наступну зошит, передостанню, і прошийте її так само, як першу. Зв'яжіть два зошити між собою за допомогою кінців ниток, які звисають із обох сторін кожного зошита.
4
Продовжуйте прошивати зошити на згині і пов'язувати їх разом, поки не зберете повну стопку і не сформуєте блок. Підтягніть всі вузли і промажьте корінець з боку згинів клеєм ПВА. Якщо якісь листи стирчать, подрежьте їх ножицями. Покладіть на блок шматок картону і помістіть на нього вантаж.
5
Коли клей висохне, візьміть киянку (дерев'яний молоток) і закруглите верхню і нижню кромку корінця. Оклейте корінець смужкою накрохмаленою марлі. На верхню і нижню кромку корінця приклейте по шматочку тканини з потовщеннями на кінцях - побачити їх ви можете в будь-який іншій книзі.
6
З однотонної кольорового паперу виріжте два аркуші, які служитимуть подвійними форзацами нового палітурки. З щільного картону виріжте дві частини плетіння, а також окрему смужку, ширина якої повинна на 2 мм перевищувати ширину дуги корінця, а довжина повинна бути дорівнює висоті книги.
7
Картонні обкладинки покладіть на відріз коленкору, а між ними покладіть смужку для корінця. З кожного боку у коленкору повинен бути припуск в 15 мм для обробки краю. Відріжте навскоси усі куточки для зручності підгинання і приклеювання країв матеріалу.
8
Приклейте загнуті краї зсередини до картону на клей ПВА і ретельно розгладьте, після чого помістіть зверху вантаж. Приклейте обкладинку до форзаців, одна сторона яких вже приклеєна до першої та останньої сторінки книжкового блоку, і після цього готову склеєну книгу помістіть під прес на 12 годин.
9
На лицьовій стороні обкладинки книги ви можете приклеїти табличку з назвою книги і ім'ям автора, або написати назву і ім'я автора вручну акуратним почерком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=adRQmq4ylIA