Як одягнутися в похід. Як врятуватися від дощу в поході.

Для городянина, провідного сидячий спосіб життя, похід - прекрасна можливість розім'ятися і потрудитися, навантажити свої м'язи. Адже, як правило, в поході вам доведеться не тільки пройти велику відстань, але ще й нести на собі вантаж - продукти харчування, намети, спорядження. Але незважаючи на ці труднощі, вилазка на природу - справжня пригода і задоволення. Щоб не зіпсувати його, необхідно одягнутися в похід правильно.
Інструкція
1
Підберіть свою екіпіровку з урахуванням прогнозу погоди, пори року, умов походу. Зазвичай масові виїзди на природу починаються з кінця квітня і закінчуються у вересні, тобто припадають на теплу пору року. Але і в цей час коливання температур можуть бути значними, тому орієнтуйтеся на характерні для даної місцевості денні та нічні температури.
2
У кожному разі, одяг, яку ви надягнете на себе в поході, повинна бути легкою, зручною і не сковує рухів; білизна, майки, футболки та светри - з натуральних тканин. Залежно від тривалості походу, візьміть з собою кілька змін білизни і футболок.
3
На час походу жінкам краще забути про сукнях і спідницях - для представників обох статей немає нічого зручніше широких спортивних брюк, бажано з великою кількістю кишень, в які поміщається багато всього корисного: серветки, сірники, складаний ніж. В крайньому випадку, підійдуть штани від спортивного костюма, довгі шорти або не дуже вузькі джинси.
4
Обов'язково візьміть з собою куртку-вітровку, верх якої пошитий зі штучного непромокаючої матеріалу, на випадок дощу та вечірньої прохолоди. Від дощу в поході вас може врятувати целофановий легкий плащ, який не займає багато місця і в згорнутому вигляді поміщається в бічну кишеню рюкзака.
5
Особливу увагу приділіть взуття. Не варто надягати в похід ту, що ви тільки що купили - вона не повинна натирати вам ноги. Обов'язково на ногах повинні бути шкарпетки і не забудьте покласти в рюкзак ще кілька пар додатково. Вибирайте таке взуття, яка буде щільно сидіти на нозі і охоплювати щиколотку - високі спортивні черевики на рифленої підошві, кросівки. Особливо це стосується тих, хто вирушає в гори або в похід по скелястій пересіченій місцевості. Захопіть із собою тапки або сандалі, щоб ходити в них по туристичному табору, якщо ви плануєте розбити його на кілька днів.
6
І подумайте про те, щоб прикрити голову від сонця або вітру. На цей випадок бандана - універсальний головний убір. Якщо погода холодна, візьміть з собою теплі в'язані шапки, щільно сидять на голові.