Як налаштувати divx кодек.

DivX є одним з популярних кодеків, застосовуваних для компресії відео. Налаштувати його параметри можна через інтерфейс програми, використовуваної для стиснення фільму. Щоб заощадити час при подальшій обробці файлів, набір готових налаштувань можна зберегти як пресету.
Вам знадобиться
  • - кодек DivX;
  • - відео;
  • - програма Canopus ProCoder.
Інструкція
1
Для стиснення відео за допомогою кодека DivX можна скористатися програмою Canopus ProCoder. Завантажте файл для обробки, якшо по кнопці Add у вкладці Source.
2
Перейдіть на вкладку Target, щоб виставити потрібні параметри стиснення. Якщо у вашому розпорядженні поки немає файлу, призначеного для обробки, можете після відкриття програми перейти в настройки компресії.
3
Скористайтеся кнопкою Add, щоб викликати список доступних форматів і пресетів. Виділивши групу System, виберіть в ній опцію DivX Target. Для доступу до розгорнутим налаштувань кодека клікніть по кнопці Advanced.
4
Можете вибрати один з профілів із списку Profiles, щоб отримати файл, придатний для відтворення за допомогою домашнього кінотеатру або кишенькового пристрою. Якщо буде потрібно, ви зможете змінити за своїм бажанням параметри, включені в профіль.
5
Вкажіть розміри кадру і співвідношення сторін в полях Width, Height і Aspect Ratio. Для коректного відтворення відео, обробленого DivX, висота і ширина кадру повинні бути кратні шістнадцяти. Якщо ви не збираєтеся змінювати початковий розмір кадру, виставте в цих полях значення, узяті з аналогічних полів у вкладці Source.
6
Виберіть із списку Variable Bitrate кількість проходів при кодуванні відео. Режим 1-pass варто використовувати в тому випадку, якщо вам потрібно скоротити час обробки файлу. Режим 1-pass quality based дозволить при тому ж однопрохідному кодуванні управляти ступенем стиснення кадрів. Для цього вам буде потрібно налаштувати параметр Quantizer, вказавши програмі, як сильно вона може ігнорувати деталі зображення при стисканні.
7
Вибравши режим multi-pass, ви збільшите час обробки відео, але дасте програмі можливість попереднього аналізу файлу на першому проході, що дозволить отримати фільм меншого розміру при збереженні якості.
8
Налаштування параметра Video Quality дозволяє управляти якістю зображення і швидкістю його обробки. Опція Minimum quality дозволить швидко стиснути файл, через що постраждає якість, варіант High quality зажадає більше часу на обробку, але зображення при стисканні постраждає менше.
9
Налаштуйте величину Max keyframe interval, зазначено кількість проміжних кадрів між двома ключовими. Якщо оброблюваний файл складається з великої кількості нерухомих сцен, можете збільшити значення цього параметра. Для коректного стиснення динамічного відео буде потрібно зменшити це значення.
10
Якщо файл, який ви обробляєте, містить сцени з невеликою кількістю світла, можете скористатися опцією Use Psychvisual Enhancements, поставивши галочку у відповідному чекбоксі. При стисканні картинки це дозволить програмі ігнорувати деталі в затінених областях зображення, в результаті чого вага підсумкового файлу зменшиться.
11
Для збереження налаштувань у вигляді пресету клікніть по кнопці Save Preset. Якщо в програму вже завантажений файл для обробки, запустіть стиск відео, перейшовши на вкладку Convert.