Як відновити хост.

Файл Hosts використовують для зв'язку імен хостів - серверів, доменів - з їх IP адресами. Після звернення до доменного імені Windows в першу чергу перевіряє, чи не є введене ім'я власним ім'ям комп'ютера, а після цього шукає ім'я у файлі Hosts. Якщо ім'я знайдено, пошук припиняється і відбувається з'єднання з сервером. Якщо пошук нічого не дав, йде звернення до DNS. Під дією вірусів у файли Hosts можуть бути внесені невірні дані про імена сайтів і ті не будуть відкриватися. Щоб виправити виниклі помилки, необхідно відновити хост.
Інструкція
1
Файл Hosts часто стає об'єктом для атак шкідливих програм, які вносять свої зміни. Це може бути зроблено для того, щоб перенаправити користувача на свої веб-сайти, замість тих, які вводяться користувачем в рядок браузера і т.д. Вирішити проблему можна за допомогою сканування антивірусом. У ході роботи антивірусна програма виправить файл Hosts, якщо він модифікований. Якщо є сумніви в ефективності антивірусу, можна поступити наступним чином. Спочатку відкотити систему назад через точку відновлення (Пуск - Всі програми - Стандартні - Службові - Відновлення системи). Потім перевірити комп'ютер за допомогою лечащей утиліти іншого антивіруса (наприклад, можна використовувати лікує утиліту Dr.Web CureIt). Потрібно враховувати, що якщо хост виправлений, але помилка продовжує повторюватися (скажімо, після перезавантаження), значить, є вірус, і спочатку потрібно усунути цю проблему, а потім вирішувати питання з файлом Hosts.
2
Відновити хост можна за допомогою спеціальних утиліт. Більшість з них, як правило, безкоштовні. Наприклад, це «Recovery HOSTS/Відновлення файлу hosts». Також можна використовувати антивірусну утиліту AVZ4. Скачавши і запустивши цю програму, у файлі «Відновлення системи» потрібно відзначити пункт «Очищення файлу Hosts». Крім того, можна скористатися програмою від Microsoft - Fixhosts. Вона виправить помилки автоматично.
3
Відновити хост можна і самостійно, без утиліт. Для цього файл потрібно відкрити в текстовому редакторі Блокнот. Для виправлення необхідно видалити з нього всі зайві рядки і потім зберегти файл. Як правило, зайві рядки бувають записані набагато нижче оригінального тексту. Це зроблено для того, щоб при відкритті файлу їх не було видно. Тому, якщо справа є прокрутка, потрібно перегорнути текст до кінця вниз.
Зверніть увагу
Найчастіше файл Hosts буває змінений вірусом.